روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب

مشاوره عجیب

پنجشنبه, ۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۱ ق.ظ

یکی مراجعه میکنه که خانم من منزوی و تنهایی پسنده. در عین حال هم شاخ و شونه میکشه و هم دوست داره مستقل باشه.

 برای اینکه مطمئن بشم حرفاش درسته یا نه میپرسم خانومت مثلا چکار میکنه که میگیمستقله ؟

 میگه خانومم وقتی میوه میخرم یکی دو تا از میوه ها رو میبره میزاره تو کمد لباسی خودش. یا مثلا اگر یه بسته شکلات برامون بیارن فوری تقسیم میکنه و میگه این 5 تا برا من اون 5 تا هم برا فلانی و ... . بعد هم میگه زود بخوریدش - تا فردا مثلا بخوریدش -  که اگه نخوردین من میخورمش.

برا تنها پسند بودنش هم میگه مثلا وقتی من میخابم اون دوست داره بیدار باشه. نمیتونه به هیچ وجه یه جمع رو همراهی کنه . مثلا نمی تونه همراه من بخوابه. باید من اول برم بخوابم. بچه ها و دیگران هم برن بخوابن اونوقت ایشون بره بخوابه. و یااینکه اول ایشون بخوابن بعد ما بریم بخوابیم.

حالا ما با ایشون چکار کنیم ؟ چه خاکی به سر کنیم ؟

راستش من با همچین چیز عجیبی مواجه نشدم و به نظرم یا باید بره روانشناس و با قرص و دارو خوب بشه و یا اصلا اخلاقش عوض نمیشه.

به تجربه میگم :  اینطور رفتارها یه جورایی وراثتی هست و اگر مثلا پدر و مادر این هم مورد وارسی قرار بگیرند میبینید همه مینطورن. ایشون هم بر اساس سوالات من همینطور بود. باباش مادرش و برادرش همینطورن.

این طور زنها چون منزوی هستند و ازارشون به کسی نمیرسه از دور خیلی ادمهای خوبی به نظر میان اما وقتی بهشون نزدیک میشین میبینید که خیلی حوصله سر بر هستند  و ده دقیقه با اونها بودن به اندازه یه ساعت ادم رو کلافه میکنه.

بیچاره اون مردی که باید بااین زن بسوزه و بسازه .

 • *حاج آقا*

نظرات  (۳)

 • مامان طهورا
 • نمیشه به این خانم بر چسب زد
  باید شرایط شوهرش و بچه هاشو بررسی کرد

  گاهی تقصیر خود مرد هست که زن این رفتار رو از خودش نشون میده
  حاج آقا! من یه سوال دارم. چرا ته اکثر پست هایی که در مورد روانشناسی هاتون می نویسین، نتیجه اش به نظرتون میشه "بیچاره آقاهه که باید با این زن سر کنه"؟!!
  به قولی میگن زیاد به عیب و ایرادای خانومتون گیر ندین، بالاخره به خاطر عیب و ایرادای خودتون بوده که کس بهتری حاضر نشده زنتون بشه دیگه!
  این مورد هم واقعا بنده خدا خیلی عجیب بود. کاش بتونه زودتر به یه مشاور مراجعه کنه و خوب بشه. شما هم به نظر من بد نیست پرس و جو کنین و آدرس چهار تا مشاور خوب پیدا کنین که وقتی بهتون مراجعه می کنن، بتونین بهشون یه راهنمایی بکنین که مثلا کجا مشاوره ی مذهبی با هزینه ی مناسب یا مثلا تلفنی انجام میشه. شاید مشکل چهار نفر حل شد.
  اون شکلات قایم کردن و اینا هم که من اصلا نفهمیدم ربطش به استقلال و اینا چی بود؟!!! شما تا الان آدم مستقلی دیدین که این رفتارو داشته باشه؟! الان لابد به این بهانه کسی حق داره بیاد بگه پس مستقل بودن زنا بده!!
  ممنون که تعریف کردین.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.