روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب

مرگ در چند قدمی

دوشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۶ ب.ظ

مدتی بود که وقتی به مسجد میرفتم تو اون هوای تاریک و البته تنها یه حس خاصی به دلم می افتاد. احساس میکردم که مرگ همین نزدیکی ها هست. با خودم فکر میکردم که اگه الان تو این تاریکی یکی با چاقو بهت بزنه چکار میکنی ؟ بعد تو همین فکرها بودم  و میرفتم مسجد ... .

با خودم میگفتم که نکنه خیالاتی شدم. اخه این چه فکرهایی هست که من میکنم. اصلا چرا این چیزا به دلم میافته. لعنت به شیطون میکردم و به راه خودم ادامه میدادم.

بعد از اتمام دهه محرم فهمیدم که همین چند روز قبل در یکی از منازلی که تو مسیر من و شاید در فاصله 50 متری من بوده چند تا داعشی حضور داشتند و جلسه برقرار میکرده اند که خوشبختانه اونها رو دستگیر کرده اند. دقیقا وقتی از نزدیکی خانه انها رد میشدم این فکر به دلم می افتاده که مرگ همین نزدیکی هاست.

خوشبختانه حضور من در اون منطقه خیلی خیلی مفید بود. خدا رو شکر.

مسجدی که ده نفر بیشتر نمازگزار نداشت در روز اخر تا نزدیکی درب خروجی جمعیت بود. البته مناسبت ایام محرم هم بی تاثیر نبود اما به هر حال اصل حضور روحانی در اونجا خیلی مفید بود و مردم خیلی خیلی تشکر کردند. چند روز بعد عاشورا هم یکی اومد گفت که هدیه ای هست میخوایم بهتون بدیم لطفا یه شماره کارت بدین .

شماره رو دادم. شب پیامک بانکی مبلغ 500 هزار بیام امد. البته به ریال .

این مبلغ روئ صرفا  به این خاطر نوشتم تا بدانید که شیر نفت تو جیب ما نیست. مرگ در چند قدمی ما بود . چند روز هست که کاملا درگیر این الهام قلبی هستم و هی بهش فکر میکنم.

 • *حاج آقا*

نظرات  (۷)

 • مامان طهورا
 • نزدیکی منزل ما هم یک خونه تیمی داعشی بود
  که با همون لباس های خاص شون رفت و آمد میکردن تو محل
  و هر سال عید فطر سعی داشتن که توی خیابون نماز بخونن که گارد ویژه میومد و ممانعت میکرد
  الحمدلله مدتی پیش پلیس اومد و همه شونو پراکنده کرد
 • مامان طهورا
 • به این میگن تله پاتی
  یعنی شما دقیقا به چیزی فکر میکردی که اونا داشتن بهش فکر میکردن
  پاسخ:
  همین باعث تعجب خودم شده. شدیدا
 • گل همیشه بهار.
 • سلام خوبید. منم بارها این حس رو که فکر میکنم حس ششم نامیده میشه تو زندگیم تجربه کردم و برام بسیار عجیب بوده. مثلا همین دوسه روز پیش یه خانومی می خواست دنده عقب بگیره و منم داشتم از پشت ماشین رد میشدم یه لحظه از دلم گذشت نکنه بلد نباشه و منو زیر بگیره به همین خاطر یهو مثل دیوونه ها دویدم و اونم پاشو گذاشت رو گاز و از زمین کنده شد و با سرعت رفت به عقب و خورد به دیوار و این در صورتی بود که یه لحظه قبلش من از پشت ماشین فرار کرده بودم اصلا نمی دونم از کجا بهم الهام شد این خانوم بلد نیست برونه. ولی همون یه لحظه فکر نجاتم داد.
  شیر نفت تو جیب شما نیست، اما تو جیب بسیاری از قشر شما هست. اما خب به عنوان مثال تو جیب هیچ معلمی نیست، تو جیب هیچ رفتگری نیست، تو جیب هیچ کارگر ساختمونی نیست. کاملا اتفاقیه. نه؟!
  پاسخ:
  تو جیب هر کسی میتونه باشه. دکتر مهندس اخوند و ... . هر کسی ممکنه از این شیر نفت بیش از حق خودش سو استفاده کنه. حتی همون کارگر . اما اینکه این حرفها رو به عنوان نوعی فحش نسبت به قشری خاص که از قضا خودش منتقد جدی و اصلی وضع فعلی هست بکار ببریم جای تاسف داره 
 • یه خواننده...
 • این که روحانیون پست های حساس و کلیدی و صدر کشور را در اختیار دارند و خودشان را هم منتقد می دانند نوعی فریبکاریست که کسی باور نمی کند...
  پاسخ:
  همه روحانیون یا بعضی از اونها ؟ و اینکه روحانیونی که برخی پست های کلیدی را دارند همه اونها فلان و چنان هستند یا برخی از اونها ؟ منطقی حرف بزنیم.
  از امدادهای غیبی غافل نشید خداوند حضورش روبصورت چشمک به ما گاهی نشان میدهد که هیچوقت فراموش نکنیم .

  از نظر علمی هم تله پاتی کاملا ثابت شده است معمولا ادم به یه نفر حسی داره بعدها معلوم میشه اون هم همین حس رو داشته
  نظر من تو پست قبل کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.