روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

چند مهمان خاص

جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۸ ب.ظ

نمیدانم بنویسم یا نه

تجربه های جالبی بود که تا حالا از کسی نشنیده بودم. شاید نوشتنش باعث سوء برداشت بشه اما حیفم میاد این ماجرا رو تعریف نکنم.

چند روز قبل بود که 4 تا اقای تقریبا نا اشنا زنگ زدند که ما داریم از کرمان میریم شمال ختم فلان اقا و میخواهیم شب منزل شما بمانیم. البته یکی از اینها در همین حد که من رفته بودم منطقه اونها برای تبلیغ با من اشنا بود و شماره منو تو ایام تبلیغی گرفته بود. یه نفر دیگه هم در حد یک اشنایی خیلی مختصر با من اشنا بود. اما دو نفر دیگه کلا غریبه بودند.

ادمهایی بودند که خیلی مذهبی هم نبودند و با همه نوع قشری نشیت و برخواست داشتند.

به هر حال رسیدن منزل ما و من هم ساعتی کنارشون نشستم و با هم گپ زدیم اما چون فرداش کلاس داشتم و اونها هم خسته بودند از اتاق اومدم بیرون و اونها هم پاهاشون رو دراز کردند و با زیر شلواری و زیرپوش دور هم نشستند و شروع کردند به تعریف کردن. اما من حرفهای اونا رو از توی حال میشنیدم.

قضیه اینطور بود که یکی از اونها که حدود 38 سالش بود میره خاستگاری یه خانم.

اقا میگفت : اگر به یه دختر 18 یا 20 ساله بگب بیا صیغه شو انگار بزرگترین فحش رو بهش دادی. اما اگر به یه خانم 40 ساله مطلقه یا بیوه بگی بیا صیغه شو ناراحت نمیشه. چون زندگی رو میشناسه و میفهمه تنها بودن چقدر بد هست .

میگفت اگر یه جوون 25 ساله دنبال صیغه بیفته خیلی زشته و همه میگن چه کار بدی میکنی . تو باید دنبال تشکیل خانواده و ازدواج دائم باشی و این کارت  هوسبازیه. اما اگر یه مرد 40 ساله بره یکی رو صیغه کنه اصلا عیب نیست. ( البته منظورش اینه که معمولا اینطوره و الا هستند ادمایی که تو این سن هم هوسرانی میکنند. با موارد کم کاری نداریم.)

میگفت معمولا ادمای سن بالا تر میدونن از زندگی چی میخوان . اما ادمای جوون خیلی هاشون تکلیفشون با زندگیشون معلوم نیست. یه روز 4 نعل دنبال ازدواج هست و یه روز دیگه هم قفل میکنه و میگه هیچ وقت ازدواج نمیکنم.

میگفت صیغه تو سن بعد از 30 تا 50 سال خیلی زیاده. ( البته نه به زیادی ازدواج دائم)  اما چون معمولا براش جشن نمیگیرن و یا خیلی ها مخفیانه انجام میدن چندان نمودی نداره. بعد شروع کرد شمردن اسم چند نفر رو که اینها خانم صیغه ای دارن. خیلی از خانمها میفهمند که همسرشون رفته یکی رو صیغه کرده اما ترجیح میدن که شوهرشون با یه نفر مشخص رابطه ی محدود و صحیح داشته باشه تا اینکه هر روز بخواد دنبال کسی بیفته. و چون معمولا خانم هایی که ازدواج موقت میکنند در سن میانسالی هستند خانمهای جوانتر راحت تر بااین مساله کنار میان. اما بالاخره هیچ زنی اینو دوست نداره. اما دوست نداشتن داریم تا دوست نداشتن!

میگفت پولدار بودن محبت نمیاره اما بی پول بودن هم باعث زدگی و خراب شدن رابطه میشه. بالاخره باید در یک حد متوسطی طرف مقابل رو تامین کرد.

میگفت کم نیستند ادمایی که - منظورش خانم بود - بخاطر نیاز مالی و یا نگهداری فرزندشون  صیغه میشوند.

اون اقا اینجا رو خیلی توضیح داد و مثال زد به فلانی وبهمانی .

خلاصه اش این بود که زنی که سنش میرسه به 40 سال و کار پر در امدی هم نداره و از طرفی  دو سه تا بچه دم بخت و کرایه خانه و ... داره میره صیغه میشه. اگر علنی هم باشه براش مهم نیست. همین که فکر میکنه یه دستی بالا سر بچه هاش هست براش ارامش بخشه. حتی خود زنه میگه عیبی نداره هفته ای یبار یا ماهی یبار بهم سر بزنه مهم اینه که یکی هست هوای بچه هامو داشته باشه .

اگر علنی نباشه باز هم هم نیازهای ج برطرف شده و هم ممکنه از این راه پولی گیرش بیاد. ( پس نمیشه این ارتباط رو به حساب پولکی بودن زنها گذاشت)

وقتی زنها تو اون سن کمی با سختی های زندگی اشنا شدن اونوقت از خداشون هم هست که یکی اونا رو صیغه کنه. تو اون سن و سال اصلا زشت و عیب نیست.

بعد صحبتاشون وارد فاز خودرو شد.

اینکه خودروهای ایرانی ارزشمند تر از خارجی هست. حتی اگر بی کیفیت باشه. اخه هزینه نگهداری خارجی ها خیلی بالاس و باید درامد خیلی زیادی داشته باشی تا بخوای یه ماشین خارجی بندازی زیر پات.

کدوم عاقلی میره 200 میلیون ماشین خارجی بخره بعد 3 سال هم اونو بفروشه 150 تومن. حیف نیست 200 میلیون پول نازنین بشه اهن زیر پا ؟ ( دقیقا مدل حرف زدن عوامانه)

همون ال نود هم نمی ارزه. اخه فرقش با 405 چیه ؟ برو همون 405 رو بخر. هم قطعه اش گیر میاد هم راحتیش خوبه. و البته ارزون.

بعد رسیدن به بازار مسکن

و رکود دولت روحانی. چند تا تیکه کلفت هم به دولت تدبیر انداختند که بازار مسکن رو به گند کشیدن.

در اخر مهمانی متوجه شدم که یکی از این 4 نفر خانومش مشکل حرکتی پیدا کرده و اون اقا هم نیمخاد خانومش رو طلاق بده. اول میخواسته براش پرستار بگیره اما بعدا دیده دردسرش زیاده. حقوق و محرم و نامحرمی و اعتماد و ...

میخواسته مخفیانه صیغه کنه یکی رو اما کمی دودل بوده. دوستان حسابی راضیش کردند. !

اهان یه چیز دیگه هم میگفتند

که خانمها اول دوست ندارن وارد زندگی یه خانم دیگه بشن اما وقتی میبینن شرایط جور هست ، اونقدر ها مقاومت نمیکنن و وارد میشن.

اون اقا ایطوری میگفت که : زنها میگن من یه قانون دارم که وارد زندگی کسی نشم . اما اونایی که از همه بیشتر مقاومت میکنن زود تر هم وا میدن.

خب دیگه چی میگفتن .

مممممممم

مممممممم

خب دیگه بیشتر یادم نمیاد. بیشتر بود اما الان فراموشم شده.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۷/۲۸
*حاج آقا*

نظرات  (۹)

۲۸ مهر ۹۶ ، ۲۰:۵۶ یه خواننده...
کاملا معلومه که شما حرفها و نظرات خودتون را از زبان چند نفر غریبه گفتید......امیدوارم که دروغ نباشه چون این پست شما باور پذیر نیست و مثل برخی از همکارانتون مخاطبین خودتون را گوش دراز فرض کرده اید!
پاسخ:
ببین من حال دهن به دهن شدن ندارم . شما هم حق نداری بیای توهین کنی. و الا تایید نمیشی.
شما خودت رو گوشدراز یا بی گوش فرض کن مهم نیست. واقعیت همین بود که نوشتم.
خانوما مواظب باشن شوهراشون طرف این وبلاگ نیان...زندگیشون به باد می ره!
پاسخ:
واقعا اینطور نتیجه میگیرید؟؟؟
۲۹ مهر ۹۶ ، ۰۹:۱۳ گل همیشه بهار
واااااااااااااااااااااااا. حاج آقا من فکر می کردم شما قمید . مگه شمالید؟
پاسخ:
نه. شمال نیستم . قم هستم. اونها در بین راه شمال در قم توقف کردند.
فقط اعتراف به استراق سمع نکرده بودین که شکر خدا به اونم اعتراف کردین
پاسخ:
استراق سمع ؟؟؟؟
خدایاااااااااااااااااا
حاج آقا تشویق می کنین دیگه. می خوایین عادی بشه.
بله...شما برای اشخاص و شرایط خاصی تجویز می کنین. ولی اینجوری نمی شه خب. وقتی عادی بشه ترو خشک با هم می سوزن.
چی بگم والا.
مخالفم مخالف.
ایمیلتونو چک کنین
۰۱ آبان ۹۶ ، ۱۳:۵۶ مامان طهورا

⁣تهرانیا زیاد شیر بخورن، چون سرب هوا رو دفع میکنه...ولی بلافاصله بعدش آب بخورن چون نیترات آب، ضد وایتکسه.. بعدش هم چای بخورن نیترات آب رو میکشه... بعد از چای هم آبلیمو بخورن تا رنگای شیمیایی تو چایی را دفع کنه...
بعد از آبلیمو هم توکل کنن به خدا دیگه...

😅😆😄😃
سلام به نظرم آدمهای متفکری بودند ....اطرافم پره اززنهای بیوه تنهایی که انگار گناه کردند شوهراشون مردن یاغیره...اگه این حلال خدا رو تودوره آخر الزمانی مردم حرام خودشون نمیکردند الان این همه زن بی سرپرست وخانه فساد نبود ...اللهم اجعل محی شریعتک ومجدد دینک...حاج آقا دعا درست بود؟!
پاسخ:
سلام. نه عربیش درست نیست. متشکر.
۳۱ مرداد ۹۷ ، ۱۵:۳۴ واگویه که قبلا وبلاگ داشته
خواننده ها چقدر جبهه گیری میکنن راجع به این پست ها
منم نسبت به ازدواج دوم حساسم
اون آقا باید مراقب باشه که زنش نفهمه یا خدا کنه زنه راضی بشه و خودش پیشنهاد زن دوم بده(البته پیشنهاد نده بهتره)
اما پیدا کردن زنی که بخواد با این مسئله کنار بیاد به این سادگی نیست

امون از تنهایی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.