روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

به کجا رسیدیم؟

سه شنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۱ ق.ظ

با دوستی گرامی و خانومش تو ماشین بودیم. من راننده بودم. صحبت از خانه و محله های خوبو بدی بود که میشناختیم. کجا خونه ارزان هست کجا گرونه و ... .

خانومش هم گهگاه در حرف زدن از اقا پیشی میگرفت و ... .

از جلو یه منطقه رد شدیم که خانه های خیلی ارزانی داره و البته نوساز که توسط یکی از نهادهای خیریه ساخته شده و در اختیار افراد تحت پوشش قرار داده شده با قیمت کم.

گفتم این منطقه خانه هاشون جدید هستند وارزان قیمت. اما خیلی از محله اش بد میگن. یهو خانومش پرید وسط حرفام و گفت اره. ما میخواستیم خونه بخریم اومدیم اینجا تحقیق. فهمیدیم که بعضی از خانومهای این محله که سرپرست خانوار هستند - بخوانید مطلقه ، شوهر فوت شده و ... -

بله میگفتم.

بعضی از خانومهایی که تنها زندگی میکنند و مردی در زندگی ندارند میرن  "مرد صیغه ای " میارن خونشون.

یک لحظه من تو ذهنم کل کتابهای لغت رو سرچ کردم . ما تا حالا همچین واژه ای نشنیده بودیم. مرد صیغه ای دیگه چی بود که الان به گوشم خورد ؟

خلاصه اینکه چند دقیقه ای طول کشید تا ذهن من تونست این لغت رو تجزیه و تحلیل کنه. شما هم این لغت رو به دایره لغاتتون اضافه بفرمایید.

پ ن : هر چی بیشتر گذشت حس و حال بدتری بهم دست میداد. نمیدونم چرا. اه

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۱/۱۰
*حاج آقا*

نظرات  (۷)

۱۰ بهمن ۹۶ ، ۱۱:۳۹ مهربانم !!!
گاهی اوقات پیش میاد
بعد متوجه میشیم میتونستیم از لعات بهتری استفاده کنیم
کاش صیغه کردن تو جامعه ی ما جا میافتاد...
خب مشکلش چیه؟
مگه زن صیغه ای چیه؟
زنی که برای رابطه ی جنسی پول بهش میدن و مثلا یه ساعت صیغه ی کسی میشه.
خب مرد صیغه ای هم میشه مردی که بهش پول میدن برای رابطه ی جنسی. فرقی نداره کی به کی پول بده. هر دو طرف ممکنه، پس همون طور که زن صیغه ای داریم، مرد صیغه ای هم داریم. من قبلا شنیده بودم این کلمه رو. برای شما ظاهرا عجیب می زنه.
حاج آقا میشه در مورد ثواب صیغه توضیح بدهید....
۱۰ بهمن ۹۶ ، ۱۸:۲۴ مامان طهورا
چقدر خانم دوستتون و دوستتون عجیبه روحیه هاشون...

والا ما جلوی مردهای فامیل هم لال مونی میگیریم
چه برسه دوست همسرمون...

اگر همسر من جای دوست شما بود.. تا حالا یک بلایی سرم آورده بود که یادم بمونه کجا جای حرف زدن منه....😐😑😑😑😑
پاسخ:
منم جا خوردم.
اول اینکه شایددر تلفظ اشتباه کرده ویا شاید هم چون خودش خانم بوده خواسته زنها رو قویتر نشون بوده و بگه زنها مردو روصیغه میکنن البته حاج اقا در اصل در صیغه این زن هست که عبارت صیغه رو میخونه . ولی شاید هم منظورش این بوده این زنها خونه ها شون رواجاره میدن به مردهای اینجوری
مرد صیغه ای
مگه چیه ..حس تحقیر داره؟؟؟
پاسخ:
نا مانوس بود.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.