روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

محبوب ترین مطالب

یهو وقتم تموم شد.

چهارشنبه, ۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۷:۱۴ ق.ظ

همیشه هم عیب از اموزش نیست. گاهی هم عیب از یادگیری هست.

تو فامیل ما یه نفر بود که من بارها و بارها مطلبی رو براش توضیح دادم اما ایشون هر بار که میخواست اون کار رو انجام بده دقیقا همون اشباهی رو که نباید انجام میداد تکرار میکرد.

تو خانواده خودمون یه نفر من که من بارها و و بارها و بارها براش توضیح دادم که وقتی میخای - مثلا - غذا درست کنی اینطوری درست کن اما نمیدونم چطوری بود که همیشه همون نکته ای که من بهش یاد داده بودم رو انجام نمیداد. بعدا هم که براش توضیح میدادم قبول میکرد اما وقت عمل انگار که به مغزش یه قفل زده باشند عقلش کار نمیکرد.

.

.

.

.

ظاهرا وقت نیست باید برم مدرسه. فعلا با اجازه.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۲/۰۹
*حاج آقا*

نظرات  (۴)

سلام
منم اونطوریم..بعضا استعدادم خیلی کمه..میدونم منظور طرف چیه ولی نمیتونم اجرا کنم، تو روانشناسی بهش میگن مشکل روانی - حرکتی هست..مثلا تو قران تو تجوید میدونم ض رو چطور باید خوند ولی تو اجرا اشتباه میگم..حاج اقا ما تو دوره ی تربیت معلم قران که میرفتیم تو درس روانشناسی خوندیم به اون مشکل میگن مشکل روانی- حرکتی
پاسخ:
سلام. ممکنه استعداد کم باشه اما همون استعداد کم میتونه به فعلیت برسه
به نظر من هوش هر فرد به یک اندازه است. منتها بستگی داره که تو چه زمینه ای استعداد داشته باشه. بعضی ها توی درس و یادگیری شاید ضعیف باشن ولی در جای دیگه فوق العاده عمل می کنن...
متاسفانه الان ملاک باهوش بودن روی درسِ :(
سلام
از اموزش و هوش افراد در یادگیری اشاراتی نمودید .سوالی دارم .
چرا در ایران جمعی به لباس طلبگی در می ایند ؟ چرا مطالعه و هوش انها منجر به پیدایش مسیرهای دینی دیگر نمی شود ؟ایا تحت تاثیر محیط مغز شستشو می گردد ؟ایا افتخاری به این پاک سازی ذهنی هست ؟
پاسخ:
سلام. نمیفهمم منظورتون چیه. اما اونهایی که واردرشته ریاضی میشن همه قبول میکنند که 2 ضربدر 2 میشه 4 . ایا اینها شستشوی مغزی شده اند ؟
سلام
در معرفی خودت اعلام نمودی که عشق به خدمت هم در شما وجود داشته ؟چرا مردم امروز هم قطاران شما را عامل گرفتاری کشور می دانند ؟امکان سانسور و حذف کامنت بنده هست ؟
پاسخ:
سلام.مردم برخی از همقطاران ما را عامل مشکلات میدانند نه همه اونها را.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.