روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

این هم برای سخنرانی بین دو نماز .

پنجشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۴ ق.ظ

امام حسن علیه السلام:

ـ لِبَعضِ وُلدِهِ ـ :یا بُنَیَّ ، لا تُؤاخِ أحَدا حَتّى تَعرِفَ مَوارِدَهُ ومَصادِرَهُ ، فَإِذَا استَنبَطتَ الخُبرَةَ ، ورَضیتَ العِشرَةَ ، فآخِهِ عَلى إقالَةِ العَثرَةِ وَالمُواساةِ فِی العُسرَةِ .

ـ خطاب به یکى از فرزندان خود ـ :فرزندم! با هیچ کس برادرى مکن تا آن که او را نیک بشناسى ، و چون [او را] آزمودى و معاشرت [ با او ]را پسندیدى ، بر پایه گذشت از لغزش ها و مواسات در سختى ها ، با او برادرى کن

امروز بین دو نماز در این زمینه صحبت میکنم. نظر شما چیه ؟ هم کوتاهه و هم کاربردی و هم مناسبت داره با میلاد حضرت مجتبی علیه السلام.

پ ن : چقدر اسم مجتبی و مصطفی رو دوست دارم.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۳/۱۰
*حاج آقا*

نظرات  (۲)

ان احسن الحسن الخلق الحسن(قال امام حسن)
۱۰ خرداد ۹۷ ، ۱۷:۲۴ مامان طهورا
با اسم مجتبی موافقم خیلی...
طهورا اگر پسر بود قطعا اسمش مجتبی بود
پاسخ:
بسیار زیبا .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.