روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب

یک جمعه کاملا ارام ارام ارام + عکس

جمعه, ۸ تیر ۱۳۹۷، ۰۵:۵۹ ب.ظ

صبح از خواب بیدار شدم. نمیدونستم ساعت چنده. اهان اول فکر کردم خیلی دیر بیدار شدم اما انگار هنوز دیر نشده.

.

.

.

دوباره میخوابم. امروز جمعه هست و هیچ کار یا انگیزه ای برای بیرون امدن از رختخواب ندارم. اما بالاخره مجبور شدم از جام تکون بخورم. بالاخره فشار wc کار خودشو میکنه.

الان که از جام بلند شدم با چشم نیم باز یه نگاه به ساعت میکنم. ای بابا هنوز ساعت 8 هم نشده. اما من فکر میکردم الان ساعت 10 صبحه. خوشحال میشم. دیگه نمیخوام به رختخواب برگردم. روی مبل میشینم و تلویزیو رو روشن میکنم. تا بعد از اینکه چشمام باز تر شد فکر کنم ببینم صبحانه رو باید چکار کنم ؟ الان مغزم کار نمیکنه.

همینطور که تلویزیون تماشا میکنم چشمام سنگین میشه و روی مبل خوابم میبره. شاید نیم ساعتی نیست که دراز کشیدم که با خودم میگم حاجی بلند شو خوابت برد. چشمام رو به زور باز میکنم و کانال تلویزیون رو عوض میکنم. شبکه نمایش!  خیلی وقته فیلم سینمایی ندیدم. خب برای همچین وضعیتی چی بهتر از الان. اما دوباره چشمام روی هم می افته.

الان از اون وقتهایی هست که یا صدای فیلم خواب میبینم.

مثلا اگر فیلم سینمایی داره فرار یه موتور سوار رو نشون میده منم خواب میبینم سوار موتورم و دارم ویراژ میدم. خلاصه اینکه بین خواب و بیداری و البته بیشترش  در حال خواب بودم و همین طور  خواب دیدنم رو ادامه دادم. و خواب هم میدیدم از مرکز شهر با یه موتور خاص با لاستیکهای خاص دارم میام خونه. اما تو راه اینقدر شلوغه که مجبورم کلی لایی بکشم. اما موتورش انصافا برو و قوی بود.

نه کلاسی داشتم که بخاطرش بلند بشم. نه کسی خونه بود که برم براش نون بخرم. یا حتی از سر خیابون برم حلیم بخرم تا تمام نشده.

نه قرار بود مهمانی بیاد. و نه حتی کسی تلفن زد که بخاطر صدای تلفنش از خواب بپرسم و و و و و .

به هر حال باز هم بخاطر همان عامل قبلی مجبور شدم از جام بلند بشم. خوشحالم که ساعت هنوز دور و بر 9 و نیم یه ربع به ده هست.

اینبار دیگه مطمئنم که نمیخوابم. یعنی اگه بخوام بخوابم هم خوابم نمیبره. مخصوصا که خوابیدن روی مبل کمی باعث کمر درد میشه. چون قد من از طول مبل بیشتره.

برای سرگرم شدن چی بهتر از اینترنت. میام سراغ نت. و البته کمی هم انگور میخورم. اما صبحانه رو دیگه نه. خودم رو جریمه میکنم که بخاطر خواب زیاد صبحانه نخورم. ضمن اینکه سه ساعت دیگه ظهر هست و وقت نهار.

راستی امروز باید حمام برم. لباس بشورم. برای فردا اماده بشم اما اصلااااااااااااااااااا حسش نیست. حتی نمیتونم نماز جمعه برم. چون لباسم تمیز نیست و اون یکی لباسم هم خیلی گرمه.

.

.

.

.

یکی دو ساعت از اذان ظهر گذشته تصمیم میگیرم نهار بخورم. خب حالا چی بخورم ؟ اهان ادامه همون غذایی که دیروز خریدم رو باید بپزم.

غذا رو میپزم. اما واقعا برای بعد از ظهر نمیدونم چکار کنم. کامنتها رو تایید و حواب میدم. تنها لحظاتی هست که فکر میکنم با موجود زنده سر و کار دارم.

ان شا الله از شنبه کمی اوضاع فرق میکنه و هر روز میرم بیرون خونه .اما فعلا وضع همینه که هست.

عکس نهار لاکچری حاجی در ادامه.

اینم باقی مانده همونی که دیروز خریدین

نصفی رو دیروز ظهر و نصف دیگه هم امروز ظهر.

بعد میگن اخوندا مملکتو خوردن. اینم سهم ما از یک روز جمعه گرمناک قم.

سایز اصلی+

نظرات  (۲۳)

سلام
من همیشه شما رو به اسم حاج اقای اسمانی دعا میکنم نمیدونم چرا !!!!
پاسخ:
سلام. ممنونم. شما حسن ظن دارید. ان شا الله که خدا هم به برکت حسن ظن شما ما رو لایق قرار بده.
استراحت مطلق بودین پس !
گاهی اوقات اینم لازمه البته
میخواستم افاضاتم رو ادامه بدم اما خب کافیه فعلا
پاسخ:
بله. اما در اینطور استراحت ها نوعی عذاب وجدان هم نهفته هست که مزه استراحت به رو به مزه شرمندگی تغییر میده
حاج اقا من رشتم فنی بود ولی راضیم نمیکرد تااینکه طلبه غیر حضوری جامعه الزهرا س شدم اونم سطح سه بدون اینکه سطح دو رو بگذرونم درسارو دوس دارم ولی اساتیدهمش میگن فقط بایدبه مطالب گوش بدین نبایدچیزی جز موارد خیلی خیلی مختصر و کلیدی رو یادداشت کنین
ولی من کل صوت درسی رو پیاده میکنم
به نظرتون چه کار کنم
چطوری میشه کتابو که عربی هستن اکثرا اصلا یادداشت نکرد وبعدهم فراموشش نکرد
میشه راهنماییم کنید
خیلی دارم اذیت میشم
احساس میکنم شیوه درس خوندنم خیلی خرابه وعاقبتی نداره
خیلی مفصل راهنماییم کنین لطفا
ممنونم ازتون
پاسخ:
سوال خوبی پرسیدین. رشته حوزوی تون چیه و کدوم شهر درس میخونید. و حدودا چند سالتونه ؟ و ایا مباحثه دارید ؟ اینها رو لطف بفرمایید.
 • مامان طهورا
 • خوش به حالتون حداقل یک روز میتونین تا ۹ و نیم بخوابین
  من امروز هم از بعد نماز صبح بیدار بودم
  خدااایااا پس من چرا تعطیلی ندارم؟
  الانم که دارم این کامنت رو مینویسم
  از زور خستگی دیگه حتی نای حرف زدن ندارم. حتی جواب سوالات دخترمو با اشاره میدم
  فقط مجبورم بشینم تا خوابش ببره
  چقدر به یک استراحت حسابی نیاز دارم
  پاسخ:
  ان شا الله برای شما هم فرا برسه. به شخصه از خواب زیاد متنفرم. فکر کنم در این نوشته همین مطلب هم منعکس بود. البته استراحت هم لازمه.
  سلام مجدد
  قم
  متاسفانه فعلا مباحثه ندارم
  ولی درسو دوس دارم
  مطمینا راهنمایی کنید به امید خداانجام میدم
  وقتی درعین ناباوری ازپس امتحانات ورودی جامعه الزهراس وبه لطف حضرت معصومه س براومدم یه ترم که خوندم دیدم خیلی سخته چون بامدرک کارشناسی فنی یهو اومده بودم سطح سه جامعه
  به خاطر همین تصمیم گرفتم ارشد الهیات بخونم الان تومرحله پایان نامه ام
  دانشگاه کمک کمی به من کرد
  راستش کلا فضای تحصیل حوزه متفاوته بادانشگاه خیلی تودانشگاه سمبل میکنن
  رشتم علوم قران وتفسیره ولی خودتون که مستحضرید مدرک حوزه تلفیق چندتارشته هست
  واقعا خسته شدم
  درسا زیاده وپیاده کردنش سخت ووقتگیر
  اونجوری هم که میگن یادداشتها خیلی خیلی مختصر باشه سخت تره
  پاسخ:
  علیکم السلام و رحمت الله.
  خدا رو شکر که یه طلبه فاضل خوانند اینجاست. کلا هر وفت طلبه ای طلبه ی دیگر را میبینه لذت میبره. حس قرابت و هم زبانی بهش دست میده . من که اینطورم . اما در مورد شما باید مفصل توضیح بدم. اولا که نمره بالا لزوما به معنای یاد گرفتن نیست. نه در اقایان و نه در برادران. البته نمره کم میتونه نشونه ضعف باشه اما نمره بالا در 80 درصد موارد شاید هم بیشتر نشانه یادگیری نیست. مخصوصا در جامعه الزهرا که اساتید بخاطر گرفتاری های خانمها و اصرار اونها هیچ وقت سوالات خیلی سخت نمیدن و نمرات بالاست اما در مصاحبه ها و امتحان شفاهی واقعا نمیتونن از پس امتحان به درستی بر بیان. در اقایان هم همینطور. تو امتحان شفاهی ضعف ها خوب روشن میشه. البته اینها لزوما به معنای تنبلی خود طلاب نیست بلکه سبک درسی و و روش اساتید هم موثره. / مخصوصا در روش اموزشی غیر حضوری که کیفیت اموزش واقعا پایین تر هست. / و علاوه بر اینکه مباحثه هم اگر صورت نگیره که دیگه کلا انسان احساس علقه با مطالب درسی نمیکنه. اخه درس یه جوری هست که باید ازش خوشت بیاد. حس کنی که یه چیزی بلد شدی و بعد از اتمام کلاس حس پر شدن بهتون دست بده. اما وقتی مباحثه نباشه و تدریس هم غیر حضوری باشه و مخصوصا اگر متاهل و دارای فرزند هم باشید که این علقه و رابطه به درستی ایجاد نمیشه و با کتاب و درس احساس بیگانگی میکنید. کسانی که زن و فرزند دارند سر کلاس هم ممکنه ذهنشون مشغول بچه باشه. ( پس تا میتونید این مسائل رو اصلاح کنید )
  نکته بعد اینکه دروس حوزوی دیر ثمر اما خوش ثمر هست. ثمره درسهایی رو که خوندین در زمان تبلیغ و پاسخ به شبهات میبینید. البته برای اموزش بهتر تدریس هم خیلی خیلی مهمه. اما شما اگر تدریس ندارید حتما مباحثه کنید . حتی اگر شده با یکی از دوستاتون تلفنی مباحثه کنید. هزینه اش خیلی زیاد نمیشه.
  نکته دیگه اینکه خانمها با وسواس درس میخونن. یعنی اگر 20 اونها بشه 19 انگار که دنیا کن فیکون شده براشون . برای امتحانها خودشون رو میکشند. بعد هم خسته میشن که وای خدا چقدر درس بخونیم. حتی دیده شده گاهی تا دیر وقت بیدارن و دارن مطلب حفظ میکنن. دنبال جزوه هستند و وواو به واو مطالب استاد و میخان یادداشت کنن. اما اگر در طول سال به روش درست و صحیح درس میخوندن و کمی هم از حساسیت خودشون کم میکردند این درسها مطالب سخت و پیچیده ای نیست که اینقدر بخاطرش به زحمت بیفتند. به هر حال طبیعت زنانه در اینجا مشکل ساز هست و باید اونو کنترل کرد.
  مطلب دیگه اینکه برای کسانی که وارد عرصه تحقیق و پژوهش و یا تبلیغ میشن کاربرد دروسی که میخونن ملموس هست اما برای کسانی که وارد این عرصه ها نمیشه کاربرد چندان ملموس نیست ام به هر حال همینقدر که وقتی قران میخونن اونو بهتر میفهمن و یا یک سری شبهات برای خودشون حل میشه خودش اثر عملی هست که تو زندگی ایجاد شده.
  نکته دیگه اینکه حدس میزنم رشته فقه بیشتر بدرد بخوره تا تفسیر و فلسفه .
  راستی متاهل هستید ؟
  البته اینم بگم معدلم بالاست
  ولی کلا اززندگی افتادم
  تفریحاتمو خیلی کم کردم
  ولی بازم زمان کم میاد
  من رفتم این رشته تامفیدباشم دلم نمیخواد الکی یه مدرک بگیرم تموم شه
  پاسخ:
  خوبه که دل پاک و نیت خیری دارید.
  مطالبی رو فعلا نوشتم اگر لازم بود بفرمایید بیشتر بنویسم. از دعای خیر فراموش نفرمایید. راستی متولد چه سالی هستید .
  سلام.

  داشتم از بیان رد می شدم توفیق شد این وب رو ببینم.

  خواهری ع ع م ،منم جامعه غیر حضوری می خونم :))
  پاسخ:
  سلام. الحمد لله. شما چه رشته ای ؟
  ممنونم
  رشته فقه اشباع شده
  من قرانو انتخاب کردم چون ازاول هدفم دفاع ازقران بود
  شبهات مربوط به قران زیاده
  متاسفانه کسی که دغدغه لازم وسواد کافی رو باهم داشته باشه به ندرت پیدامیشه. درست فرمودین متاسفانه من خیلی نمره گراهستم.منتها جواب سوال اصلیمو ندادین
  طبق فرمایش اساتید من اشتباه میکنم که صوت ها رو پیاده میکنم اونا نظرشون اینه که یادداشتها خیلی خیلی خیلی خلاصه باشه
  به نظر شما چطوری توذهن ادم کل مطلب بمونه?البته درست میگین ای کاش میتونستم مباحثه داشته باشم یقینا بامباحثه مطالب تو ذهن قشنگ میمونه حتی بدون نوشتن
  برای بنده دعا کنید
  دعاکنیدکه خدا علم منو زیاد کنه قبلشم ظرفیتمو
  پاسخ:
  عیب نداره . شما عمده مطالب رو پیاده کنید . حالا نه واو به واو اما در کل پیاده کنید. اما به مرور اون رو کم کنید یه دفعه نمیتونید اون رو کنار بزارید.  حدس میزنم شما عادت دارید مطالب رو پیاده کنید و بعد دقیقا خوب و کامل اونها رو حفظ کنید. این روش عیب نداره اما حتما مباحثه هم میخاد. و ضمنا سعی کنید به مرور این روش رو ترک کنید. بیشتر توجه کنید ببینید و نکات کلیدی استاد رو روی یک کاغذ بنویسید و بعد از کلاس مطالب استاد رو یعی کنید پیاده کنید. البته عرض میکنم فعلا لازم نیست این روش رو ترک کنید. به مرور .
  قبول دارم حوزه اقایون خیلی قویتره
  منتها اینجاهم واقعا بایدخوند.سر بعضی درسای مهم هم حسابی سخت میگیرن
  وهم سربعضی درسای مهم و ضریب بالا سخت نمره میدن
  پاسخ:
  بله همین طوره که میفرماییید. من کلی گفتم و الا تو جامعه الزهرا هم طلبه های فاضل و کوشا مثل شما و اساتید سخت گیر و موفق کم نیستند.
  سارا هستم

  خوشحالم دوستان
  منم جامعه الزهرا هستم. کاش بیشتر با هم اشنا میشدیم.
  پاسخ:
  از اشنایی خوشبختم.
  سلام به مهتاب خانم وسارا خانم
  ان شاالله موفق و موید باشین
  برای موفقیت منم دعا کنید
  پاسخ:
  خانمهای طلبه ی محترم. دعا فراموشتون نشه. متشکر
  سارا
  خانم ع ع م و خانم مهتاب
  سلام به شما. خوشحالم از اشنایی.
  حاج اقا میشه در زمینه درسهای جامعه بیشتر راهنمایی کنید؟ شما جایی درس دارید یا سخنرانی دارید بیایم تو جلسه تون ؟
  پاسخ:
  چشم. اگر سوالی داشتید بنویسید حتما راهنمایی یمیکنم.
 • مه تاب به ع ع م
 • سلام.
  رشته کلام.
  خواهری ع ع م گروه جزوه ها در ایتا و گپ عضو هستین؟بچه ها خلاصه و جزوه ها ارسال می کنن.
  ی پیشنهاد خواهری ابتدا فقط صوت گوش کن بعد کتاب مطالعه کن نیازی به پیاده کردن نیست .
  ان شاءالله موفق باشی
  پاسخ:
  سلام موفق باشید
  سارا
  سلام
  ادرس گروه جزوه ها چیه ؟ وای که چه به موقع گفتید مهتاب جون. منم مثل خانم ع ع م باید حتما مطالب رو پیاده کنم و بعد حفظ کنم.
  سلام
  ممنون خانم مهتاب
  عضوم
  منتهامن چون باکارشناسی اومدم سطح سه درس پیش نیاز دارم
  درسای پیش نیاز متاسفانه جزوهاش اونجا نیست

  بچه های جامعه الزهراس تو گروه های مختلفی عضون
  گروه های درسی
  گروهی که بامسوولین جامعه درارتباطن
  گروه مباحثه
  گروه اطلاع رسانی
  و.,
  خیلی هم مفیده
  ساراخانم حتمااستفاده کنید
  کانال جزوات کانالیه که توش بعضیها درسارو پیاده کردن وبه پی دی اف تبدیل کردن وبرای استفاده بقیه گذاشتن
  نمونه سوالات امتحان هم هست
  کلاازراهنماییهای دوستان سال بالاتر هم خیلی میشه بهره برد
  سارا
  ممنونم خانم ع ع م .
  اگه میشه ادرس گروه جزوات رو برا من بفرستید. کامنت بزارین یا بدین حاج اقا به من برسونه. من خیلی رفت و امد به جامعه ندارم . اما الان خیلی به این گروه ها احتیاج دارم.
  پاسخ:
  متشکر
 • بچه پولدار
 • حاجی ایدکم الله.
  درست گفتم ؟ پستتون رو درباره تنهایی خوندم. جالب بود. اما تنهایی به نظر من خیلی میتونه قشنگ باشه.
  سلام.
  ممنون حاج آقا به خاطر تایید کامنت ها و عذر خواهی .
  ان شاءالله قلم تون مستدام و عاقبتتون بخیر
  پاسخ:
  سلام. کاری نکردم. متشکر بابت دعاهاتون. اگر سوالی بود در خدمتم. راستی از کیفیت درسی جامعه الرزهرا راضی هستید ؟
  و یه چیز دیگه : اینجا خواننده محترم " مامان طهورا " خودشون طلبه هستند و شاید بتونن بهتون کمک کنند.
 • مامان طهورا
 • اگر بتونم کمکی کنم خوشحال میشم
  سلام خانم سارا
  نمیدونم چطوری لینک بدم
  ولی ادرس کانال جامعه ظاهرا تو سایت هست
  اگه راهی به ذهنتون میرسه بگین
  درنهایت اگه دوست داشتین
  ادرس ایمیلتونو بدین اونجاشایدشد کاری انجام داد
  پاسخ:
  سلام متشکرم خانوم. لینک کانال رو کامنت خصوصی یا عمومی بزارین همین جا. حاج اقا ایمیل منو دارن و به دست من میرسونن. 
  http://rayhan3.blogfa.com
  بچه پولدار

  حاجی صاف بگو تنهایی . زنت نییت. حالا هر کجا هس مهم نیست. دختر هم که نمیاد با تو دوست بشه. حتییه صیغه ای نداری لااقل شب رو باهاش صبح کنی و سر سفره با هم باشید. منم جا شما بودم همینو از خدا میخواستم. اما روتون نمیشه بگین. حق هم دارین. فردا میگن حاجی دنبال هوسه. نمیفهمن که ادم با همین چیزا زنده اس.
  پاسخ:
  چرا ناشناس کامنت میزارید
  چون ادرس وبلاگم رو اشتباه میزنه
  http://rayhan3.blogfa.com

  حاجی جان تو ادم بی ازار و خیر خواهی به نظر میای. میخای بسپارم یکی رو برات پیدا کنن؟ هم شما تنها نیستی هم اون بنده خدا به جایی بند بشه
  پاسخ:
  نه ممنون. 
  حتی اگه همچین فکری تو سرم باشه اما نه از این راه و نه اینطور شخصی رو انتخاب نمیکنم. 
  ممنون . 
 • نگار جهانشاهی
 • ممنون خیلی خوب بود

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.