روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

هر کی فهمید من ...

چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۱۵ ب.ظ

مدتها بود که اجازه نمیدادم کسی بفهمه من تنهام اما گاهی ناخواسته مساله لو میرفت که فلانی قم تنهاست و اولین چیزی که به ذهنش میامد این بود که خوش بحالش خونه خالی !!!!‌ داره ! ( فکر نکنم نیاز به توضیح بیشتر داشته باشه ) 

بعضی ها جدی و خیلی ها هم از روی شوخی و طنز این مساله ومطرح میکردند اما ته طنزشون هم یه : خدا شانس بده / خوش بحالت  / کوفتت بشه / تو هم از دست رفتی / تا حالا چند تا پیدا کردی ؟ / و... این دست جملات فوران میکرد.

یکی دو نفر ادم موجه هم گفتند که این همه مدت تنهایی .. خب یه نفر رو  ص  کن هم ثواب داره و اون بنده خدا به نوایی میرسه و هم برا خودت خوبه. یکی از دوستان هم که خیلی رک هست فرمودند تو که اینقدر طبیعتت گرم هست که وقتی برات چایی نبات با زعفران میارن حالت به هم میخوره چطور ممکنه این همه مدت تنها باشی ؟ من که باور نمیکنم . پس حتما دستت به سیم برق خورده. !!!

این مساله باعث شده تا این روزها به این فکر کنم که برم نزدیک حرم تو یکی از مدارس یه حجره  بگیرم و شبها همون جا بخوابم و نصف شب هم برم حرم مطهر زیارت کنم و از معنویت و صفای نیمه شب حرم کسب فیض کنم . صبح ها هم مشغول کارهای خودم باشم . هروقت هم لازم بود بیام خانه یه سر بزنم. هر کی هم ازم پرسید حالا کجا هستید میگم بابا من تو مدرسه هستم تو حجره هستم . اینجا خونه خالی نیست که بشه ... .

مگه یه نفر ادم چقدر امکانات میخواد. یه جای خواب به اندازه یه قبر! من هم کمی طبع درویشی دارم و خیلی درگیر امکانات نیستم. بنابراین سخت نیست که تو یه حجره ساده بخوابم. با حتی تو نماز خانه مدرسه بخوابم. تنها چیز سخت گرمای هواست اون هم توی قم که کار رو سخت میکنه.

خلاصه اینکه از خجالت میمیرم وقتی کسی میفهمه که تنهام . به شوخی یا جدی  / به زبون بیارن یا تو دلشون بگن / اما بالاخره حرف خودشون رو تو ذهن ادم میفرستند.

ببخشید اگر کمی با ادبیات مردانه نوشته شد. چاره نبود اما به عنوان یک تجربه میتونه خیلی مفید باشه.

البته به جان خودم هیچ خبری نیست و راضی هم نیستم کسی فکر بد بکنه. واقعا واقعا هیچ اتفاق خاصی در این زمینه نیفتاده و کسی تو زندگی من نیست. دیگه باید به چه زبونی بگم ؟ ! 

موافقین ۰ مخالفین ۱ ۹۷/۰۴/۲۰
*حاج آقا*

نظرات  (۲۲)

۲۰ تیر ۹۷ ، ۲۲:۰۵ بچه پولدار
جان من یه سوال میپرسم راستشو بگو حاج اقا. دلت نمیخواد یکی رو " ص " کنی این روزا. ؟ ؟ ؟ اختصاصی هم به شما نداشت . هر کی تنها باشه در موردش همین فکر رو میکنن .
حتما جوووووواااااااااب بدددددههههه
پاسخ:
چرا قسم میدی ؟
راستشو بخوام بگم هیچ کس از تنهایی به این شکل خوشش نمیاد. اما من اگر بخوام کاری کنم جنسش با این چیزی که شما یا دیگران ممکنه تصور کنید متفاوته.
۲۰ تیر ۹۷ ، ۲۲:۴۵ بانوی امین
خوب با توجه به شرایط کار و درس شما،مشخصه که زندگیتون از نظم و روال عادیش خارج شده...و این وضعیت واضحه که برای هر مردی خسته کننده هست...هر چند به قول خودتون بتونین با حداقل امکانات ،روزگار بگذرونین
چیزی که از همسرتون یادم هست،به نظرم نمیومد که انسان بی تفاوتی باشن و کم توجه به وظایف خودشون
چرا الان همسرتون از اوصاع فعلی شما بیخبرند؟وقتی که میرفتند یعنی پیش بینی همچین‌روزهایی نمیکردید؟یعنی هیچ وسیله ارتباطی در دسترس ایشون نیست که شرایط رو بپرسن؟
اگر ایشون واقعا شرایطشون طوری هست که نمیتونن بیان قم ،چرا شما به ایشون سر نمیزنید؟حداقل جهت رفع ن ج
اگر هم خدایی نکرده،رفتن ایشون معنای دیگری داره...خوب چرا فکر اساسی نمیکنید؟
ولی اگر برنامتون جوری هست که همسرتون برای مدتی رفتن و برمیگردن...اونوقت خوش به حالشون برای داشتن چنین‌همسری...
پاسخ:
فرض کنید از اوضاع من با خبرند اما گرما و شرایط قم طوری نیست که قم باشند. مهم اینه که من فعلا قم تنهام چه با اطلاع لیلای خانه چه بدون ان. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که این شرایط فعلا  ادامه دار خواهد بود. 
۲۰ تیر ۹۷ ، ۲۳:۳۸ مامان طهورا
خعلی خعلی تو لفافه حرف میزنید
الان خوانندگان تون دچار دق کردگی میشن

راجع به رژیم هم فردا مینویسم
پاسخ:
چاره چیه. میخوام بگم اما استخاره کردم خوب نبود. 
خواستم حرف بزنم اما بهتره اولش بپرسم که این مطلب استطلاعی بود یا استشاری ؟! خخخخ
اگر تصمیمی گرفتید و به اطلاع مخاطبان میرسونید که جای حرفی نیست
اگه به نوعی با ما مشورت میکنید که عرض کنیم خدمتتون
پاسخ:
هم استطلاعی و هم استشاری. من از کامنت های خوانندهام خیلی استفاده های خوب بردم
بعید میدونم تو خواننده هاتون تا حالا کسی که حاضر باشه ص باشه و مناسب شما اعلام امادگی نکرده باشه. یا لاا قل خواننده هاتون چرا تا حالا براتون استین بالا نزدن.
پاسخ:
به چی قسم بخورم که تا حالا نه بین خواننده ها کسی اعلامی کرده  نه کسی اراده کرده برا ما استین ؟؟؟؟ بالا بزنه؟ 
۲۱ تیر ۹۷ ، ۰۰:۳۱ دخترمادرمقدس
سلام علیکم.
براتون آرزوی موفقیت دارم هر چه خوبی هست ان شاءالله بهش برسید.هر طور صلاحه ولی خیلی آدمو کنجکاو میکنید
پاسخ:
علیکم السلام. کم کم خودمم کنجکاو شدم ببینم چه خبره. 
سلام مجدد
"هرکی فهمید من ..." البته که بنظر من نظرات و افاضات دیگران ممکنه باعث دلگرمی یا آزردگی انسان بشه ولی اهمیت دیگری نداره خصوصا افراد فضای مجازی . همان آدمهایی که حرفهای کذا به شما میزنند وقتی ببینند حجره نشین شده اید و هراز گاهی به خانه سر میزنید هم حرفهای کذا خواهند گفت مثلا بعید نیست بگویند کیس جدیدی پیدا کرده و برای خلوت با او راهی خانه شده ! پس لطفا هر تصمیمی میگیرید بدون توجه به حرفهای خاله زنکها باشد
نکته بعد اینکه برخلاف برخی مخاطبان محترم ، من به شدت مخالف اینم که سفره دلتان را در وبلاگ و فضای مجازی باز کنید و سیر تا پیاز زندگی تان را و علت تنهایی تان را بیان کنید همه مخاطبان شما افراد پخته و دانا و قابل اعتمادی نیستند یکی مانند خانم طهورا ، باتجربه و متدین و کاربلد ، یکی هم مثل من جاهل و ناشی و ...
اما تصمیم بر حجره نشین شدن
به نظر من بستگی به نوع تنهایی شما دارد . اگر لیلای خانه موقتا و با دلخوشی از شما دور است و بازخواهد گشت ... خب این حجره نشینی هم تنوع است و هم تلخیِ روزهای تنهایی را اندکی میکاهد
اما اگر غیبتِ لیلای خانه بخاطر مشِکلاتی ست و یا دائمی ست حجره نشینی اصلا راه حل مساله نیست ، نادیده گرفتن آن است و گذر زمان مساله را حادتر میکند
حجره نشین که بشوید یعنی راه حلتان برای تنهایی و غیبت لیلای خانه ، همین بوده . خودبخود دغدغه تان برای بازگشت لیلای خانه یا حل مشکل تنهایی به هرشکل صحیح دیگری کمرنگ خواهد شد و چه بسا به فراموشی سپرده شود . یکهو چشم باز میکنید و میبینید به زندگی درویشانه و کم دردسر حجره عادت کرده اید و ...
به جای ترکِ خانه ،چراغ آن را روشن کنید و مهیای حضور یک لیلی
پاسخ:
 علیکم السلام. حرفهاتون حکیمانه و عاقلانه بود. خدا رو شکر خواننده های فهمیده ای دارم. کاملا ملموسه
سلام
اونطور که شما میگید قم گرمه، باور کنید مرند ما هم تقریبا مثل قم شده، دوشنبه قم بودیم دیدم هواشو، ببخشید لیلا خانوم کجا ییلاق رفتن؟؟
پاسخ:
سلام زیارت قبول
حاج اقا ببخشید ها، ولی خیلی ادمو کنجکاو میکنید....

خوشبحالتون قم زندگی میکنید معنویت واقعا از شهر قم میباره، تو قم یه جورایی تفاوت رو کاملا احساس میکنی...
خواهشا دعام کنید...مشکل دارم..این روزها خیلی کم صبر شدم..
پاسخ:
بله . قم فرق میکنه
۲۱ تیر ۹۷ ، ۰۶:۰۷ بچه پولدار
من که میگم اجازه بده براتون یه خانم صیغه ای پیدا کنیم. بلکه روش کار فرهنگی هم کردی و به راه راست تر هدایتش کردی. بزار یه نفر دیگه هم بیفته تو اغوش اسلام.
یا بزار خواننده هاتون مث همین مامان طهورا خانم و صبا خانم یانوی امین و ع ع م و دیگران بگردن براتون یه خانم موقت مناسب پیدا کنن. باور کن اندازه 50 تا مکه رفتن ثواب میکنی. هم بالاسر اون خانم هستی. هم هدایتش میکنی.
پاسخ:
چه فکرایی دارین شما. میتونم بگم تصورات شما خیلی شبیه تصورات ادمای بازاری هست. ادمهایی که کف جامعه رو خوب میشناسن.
۲۱ تیر ۹۷ ، ۰۶:۰۹ بچه پولدار
بد میگم ؟
فقط بلدین برا مردم بگین النکاح سنتی ؟ خب خودتون هم عمل کنید. خواننده هاتون هم اهل خیر باشن و براتون پیدا کنن. و یه چیز دیگه چرا وبلاگ شما این همه کامنت داره مال من نه. ؟
حاجی من هر روز وبلاگتو چک میکنم. برای اون نیازمند هم یه پول ریختم حساب.
پاسخ:
وقتی پول ریختی به حساب اون خانواده دیگه کی میتونه بگه  بد میگی ؟ خاطره سربازی اخوندی تون رو خوندم. قشنگ بود.  اقای شیرین و خوشمزه ممنون که سر میزنید .
۲۱ تیر ۹۷ ، ۰۶:۱۶ بانوی امین
حاج آقا ما چند تا طلبه داریم توفامیل داریم که گروههای مختلط مجازی خانوادگی عضو نمیشن به هیچ وجه...نظرتون چیه؟
حکم حدو حدود صحبت (چت)بین زن و مرد نامحرم تو فضای حقیقی و مجازی فرق داره عایا؟اونم در حد ضرورش حتما مشکلی نداره دیگه
البته منم گاهی از چت کردن بعضی خانما لذت میبرم چ برسه به آقایون...چون خیلی مزه میریزن و شیطنت و لوس بازی توی چت هاشون موج میزنه و یه جوری ذهنمو قلقلک میده...دیگه خیالپردازی های ذهنی آقایون که جای خود داره
حالا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم...
البته نظر من هم تا هم حدودی استطلاعی بود هم استشاری
پاسخ:
چشم مینویسم. مفصل. 
اما کتر اون طلبه ها خوبه چون مطابق احتیاطه
.............
1 . گاهی با یک زن نامحرم جوان روبرو و رخ به رخ حرف میزنیم.
2 . گاهی تلفنی صحبت میکنی.
3 . گاهی صداشو میشنوی اما زنده و انلاین نه. مثل اینکه صدای ضبط شده رو میشنوید.
4 . گاهی صدا نیست و از راه نوشته به صورت انلاین مینویسید. مثل اینکه با تلگرام چت کنید.
5 . گاهی هم انلاین نیست مثل اینکه الان مینویسید اما یک روز یا یک هفته بعد جواب را مکتوب میبینید.
در تمام تمام حالات فوق محتوای صحبت میتواند صحبت ضروری / صحبت عادی و صحبت فلفلک اور! باشد.
پس فعلا 15 حالت داریم با مخاطب زن جوان. ( حساب دختر بچه و پیر زن هم جداست )
گروه های خانوادگی هم ختلفند . تا خانواده چطور خانواده ای باشد و گروه چطور گروهی.
 استفتا :

پرسش ۷۸. چت (Chat) در اینترنت به صورت گفتارى و یا نوشتارى با جنس مخالف ـ با این شرط که از حدود شرعى خارج نشویم (مثلاً براى تبادل نظر) ـ چه حکمى دارد؟

همه مراجع: اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد، اشکال ندارد.

چت با جنس مخالف

پرسش ۷۹. چت کردن با جنس مخالف و رد و بدل کردن صحبت هاى معمولى، چه حکمى دارد؟

همه مراجع: در صورتى که خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد، جایز نیست.

http://hadana.ir/%D8%AD%D9%83%D9%85-%DA%86%D8%AA-%D9%83%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%85-%DA%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA/


با نظر خانوم صبا موافقم
بی تفاوتی نسبت به وضع موجود و فرار از نتیجه گیری مردم به ضرر خودتون تموم میشه و لاغیر
و به جایی میرسید که ذهنتون دیگه کِرِخ میشه و بی تفاوت
پس فرار چاره ی کار نیست
پاسخ:
فرار نیست. احتیاطه . به قول یکی از خواننده ها فضای مجازی جایی نیست که به راحتی بشه سفره دل رو باز کرد. اون هم در مسائل خیلی شخصی. البته من نه اینکه نخوام نگم. استخاره اش خوب نبود. 
اما خواننده هاتون بی بخارن که تو این همه مدت فکری به حالتون نکردن.
پاسخ:
شاید هم کاری ازشون نمیاد. خواننده های خوب و خاصی اینجا هستند. اکثرا متدین با سواد سالم با اخلاق و .... 
هیچ چیز بدتر از تنهایی نیست . امیدوارم خدا بهتون صبر بده و درب رحمتی به روتون باز بشه
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۱:۰۲ مامان طهورا
از همه خوانندگان ممنونم که تو کامنت هاشون اینقدر بنده حقیر رو یاد کردن

حالا بریم سر رژیم خام گیاه خواری
دکتر خدادی ( متخصص طب سنتی) یک رژیم ۱۵ روزه تو کتابشون آوردن که تو این ۱۵ روز فقط گیاهان خام بایستی مصرف بشه
هدف این رژیم هم لاغری نیست بلکه دفع سموم هست
ولی خوب طبعا مقداری هم وزن کم میکنید . من حدود ۴ کیلو کم کردم. اما بیشتر از اون حالت سبکی و حال خوب گوارشی لدت بردم.
واقعا تو این دو هفته حالم بهتر شد.
تو اینترنت سرچ کنید . رژیم ۱۵ روز تا سلامتی دکتر خدادادی براتون میاد
چون زیاده نمیتونم اینجا بنویسم

سوالی بود در خدمتم
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۲:۵۳ بچه پولدار
حاج اقا ناراحت نشو اما حقته تنها باشی. دست رو دسیت گذاشتی میگی تنهام تنهام . خب این همه زن هست برو یکی رو بگیر. دائم یا موقت. این همه خواننده خانم دارید بسپارید براتون پیدا کنن. خودتونم سرد و تنبلید.
پاسخ:
به نظرم شما بیای رو صندلی داغ بهتر باشه.
سلام
برخلاف نظر بعضی از مخاطب ها بنظرم شما فقط اراده کنید میتونید کیس صیغه پیدا کنید اما این نکته رو باید در نظر بگیرند که مسئله فقط ارضای جنسی نیست اون نزدیکی روحی و عاطفی هم خیلی مهمه
اما با شناختی که از شما پیدا کردم بنظرم اون الفت و انس روحی و عاطفی براتون مهم تر هست
پاسخ:
تکه اخر صحبتتون کاملا درسته. اما دلیل قسمت اول صحبت شما رو نمیدونم.
سلام
حاج اقاچراخجالت میکشین??اونایی که بهتون این حرفا رومیزنن باید خجالت بکشن.خوبه حالاقشر مذهبی هم هستن.کجاخداگفته انقدر توزندگی همدیگه سرک بکشیم.واقعا متاسفم
پاسخ:
سلام. خجالت به معنای کم رویی نیست. اما خب شوخی خونه خالی هم جالب نیست. و الا من بخاطر خدا موندم اینجا
۲۳ تیر ۹۷ ، ۱۷:۲۸ مه تاب به بچه پول دار
سلام

خاطرات سربازی شما هم خوب بود:))
وقتی به اعمالی که ثواب داره نگاه میکنم مثل جهاد وشهادت و روزه و ذکات و خمس و حج و کار و لقمه حلال و....همه سختیهایی هم داره و نیاز به صبر وتلاش ونهایتش شخص رشد کرده و بالنده شده و تغییر تحول داره
فقط امر صیغه ست که هم عشق وحال داره و هم ثواب داره و هم نیازی به رشد وبالندگی نداره و چ بسا زیادی بشه پس رفت هم داره ..و واقعا جالبه واسه چی ثواب داده میشه .
پاسخ:
برای ثواب باید قصد قربت داشته باشند و رعایت شرایط و تعهدات لازم هم سخته. ضمن اینکه ممکنه گفته بشه صیغه همیشه مستحب نیست.
۳۱ مرداد ۹۷ ، ۱۶:۲۰ واگویه که قبلا وبلاگ داشته
حسن ظن باید داشت
درست نیست این حرفهایی که بهتون میزنن

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.