روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

صندلی داغ 5 / بچه پولدار . اقا محسن

پنجشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۲۹ ب.ظ

جوان خوشمزه ای که اخیر و اتفاقی جزو خواننده های من شده تمایل دارند که حرف بزنند. به نظرم خیلی حرفهاش تو دلش سنگینی میکنه . هر چند عصرهای 5 شنبه فضای نت خلوت هست اما بهتره که ایشون رو روی صندلی داغ بنشونیم و سوالاتمون رو ازش بپرسیم . یه وبلاگ هم دارن به ادرش rayhan3.blogfa.com

معرفی ایشون از زبان خودش :

حدودا 30 ساله ام. اهل کار ازاد و بیشتر در بازار هستم.  ارشد رو تموم کردم و کمی هم به دکترا نگاه میکنم. و اما هنوز تصمیم قطعی برای گرفتنش ندارم.  با خانواده ام زندگی میکنم اما خودم برا خودم هم خانه و زندگی مستقل دارم. در عین حال همیشه کنار نعمتی بنام پدر و مادر هستم. خدا پدر و مادرتو ن رو براتون نگه داره. امین.

خانواده مون از لحاظ مذهبی متوسط هست . من زیاد کف بازار پلکیدم و با سوراخ سمبه های بازار اشنام. درباره شغل پدرم نمیتونم خیلی واضح بگم اما یه فروشگاه مواد غذایی و ... مثل این فروشگاه های رفاه و شهروند و ... داره. من هم گاهی کمک میکنم. و شاید در اینده نزدیک خودم هم یکی دو شعبه بهش اضافه کردم. 

فکر نمیکنم چیز دیگه ای برا گفتن داشته باشم.

حاج اقثا گفتند یه اتفاق مهم زندگیتو بگو. یکی از مهمترین اتفاقات  زندگیم سفر خانه خدا بود که نگاه من رو به زندگی خیلی عوض کرد. تازه فهمیدم که راه و چاه فرقشون چیه. خدا بخواد دوباره حتما میرم به زودی.

دوست داشتم این صندلی داغ تو وبلاگ خودم باشه اما وبلاگ من خواننده خیلی نداره . اینجا اما هم با وبلاگ من اشنا میشین و هم با افراد بیشتری میتونم صحبت کنم.

پ ن : دوستان در کامنت میتونن سوالاتشون رو با شماره بپرسند و ایشون جواب بدن.

موافقین ۰ مخالفین ۱ ۹۷/۰۴/۲۱
*حاج آقا*

نظرات  (۵۷)

سلام
سوال اول تا حالا دل تون شکست؟؟
سوال دوم تا حالا چند کتاب خواندید؟بهترین،بدترین،خنده دارترین
سوال سوم اگه بگند با هزینه سفر مکه شما مشکل یه نفر که همون موقع مشکل داره،حل میشه،حاضرید نرید؟یا اصلا چی به ذهن تون میاد؟؟
سلام تا چه حد ثروت عامل خوشبختی تون میدونید؟؟

.
.
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۳:۵۰ مامان طهورا
سلام
چی شد که تصمیم گرفتید وبلاگ بزنید؟؟؟
اینم تو دور و زمونه ای که همه دارن وبلاگ هاشونو میبندن و میرن اینستا
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۳:۵۱ مامان طهورا
مث اینکه وضع مالی تونم بدک نیست
پ چطور همسر اختیار نکردید تا این سن؟؟؟
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۳:۵۱ بچه پولدار
به خانم حسانه
1 . بله دلم شکسته. زیاد.
2 . خیلی کتاب خوندم. به داستانهای واقعی علاقه دارم. بهترینش یه کتاب درباره یه شهید بود که حس خیلی خوبی داشت. خنده دار ترین : مگه کتاب خنده دار هم داریم ؟ همین کتابهای طنز یا کتاب صمد بهرنگی. تازگی ها کتاب خنده دار نخوندم. بدترین هم : اگر کتابی ببینم بد هست نمیخونم. چیزی یادم نمیاد.
3 . اگه اون بنده خدا هیچ راهی نداشته باشه اره حاضرم. البته حساب حج واجب جداست.
4 . نمیگم ثروت عامل خوشبختیه . اما میتونه امل ارامش باشه. و فکر میکنم بین خوشبختی و ارامش فرق هست.
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۳:۵۲ مامان طهورا
دیدگاهتون قبل حج چی بود
الان چیه؟؟؟؟؟
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۳:۵۴ بچه پولدار
به مامان طهورا خانم :
1 . چون تو اینستا نمیشه خیلی زیاد و طولانی نوشت . همیشه هم عکس میخاد. من هم خوشم نمیاد عکسم رو تو اینستا بزارم. کلاا ادم زیاد عکس بگیری نیستم.
2 . الحمد لله وضع بد نیست. البته اگه دولت بزاره. تا چند سال قبل قرار نبود زن بگیرم. چون فکر میکردم سن و سالم کمه. اما الان کم کم خانواده داره فشار میاره که بگیررررررررررر . شاید هم گرفتم هنوز دیر نشده.
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۳:۵۷ بچه پولدار
به مامان خانم طهورا
سوال : دیدگاهتون قبل حج چی بود
الان چیه؟؟؟؟؟
جواب : قبلا هم دیدگاه منفی نداشتم. کلا اگر مذهبی نبودم اما ضد مذهب و بد بین به مذهب نبودم . میتونم بگم این مشخصه رو بخاطر مادرم داشتم. اما از خوبیها و صفای حج هم خبر نداشتم. ادم وقتی میره حج با خودش میگه تو دنیا چه چیزهای خوبی هست که خبر نداشتیم. دلش میخاد هر ماه بیاد. شما خودتون رفتین سفر حج ؟ یه جور اشتی و بازگشت به خداست.
بهش قول دادم بنده خوبی باشم. میدونم که خیلی به قولم عمل نکردم. اما همین که یه قول بی عمل دادم خودش یه دنیاست.
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۵:۱۸ دخترمادرمقدس
سلام علیکم.چرا انقدر به حاج آقا میگین مورد و صیغه و..‌واصراربه این کاردارید؟خودتون اینطوری هستین؟یعنی الان که ازدواج نکردید این کارو میکنید؟
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۸:۰۶ بچه پولدار
به دختر مادر مقدس :
من اصرار ندارم. اما میگم شما که میگی تنهایی راه حل اینه. چیزی که عوض داره گله نداره. صیغه نداری باید تنهایی بکشی.
خودم اینطوری نیستم. چون در کنار خانواده حس تنهایی ندارم.
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۸:۰۸ بچه پولدار
خودم به شما

منم میتونم یه سوال ازتون بپرسم ؟ از مامان طهوره از حسانه خانم و دیگران :

میشه بگین چرا تا حالا برا حاج اقا موردی معرفی نکردین ؟ سراغ ندارید یا مساله دیگه ای هست ؟


؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اقا محسن درامد روزانه فروشگاه شما چقدر هست ؟
۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۹:۲۶ بچه پولدار
به خانم محبوبه
درامد مختلفه . گاهی 400 میلیون در روز فروش داریم. گاهی 800 میلیون . نزدیک عید و ماه مبارک خیلی بیشتر. اما وسط زمستان و کمتر.
۲۱ تیر ۹۷ ، ۲۰:۴۷ دخترمادر مقدس
عجب حرفایی میزنین وقتی کسی ازدواج کرده همسرداره اگرشرایطی پیش اومدوهمسرش یه مدت درکنارش نبود باید بره دنبال ازدواج موقت؟به نظرمن منطقی نیست.اینظوری که خیلی بی انصافیه اگرهرکسی مثل شما فکرکنه.بلاخره زندگی پایین وبالا داره همیشه که نباید یه نفر کنارآدم باشه گاهی تنهایی لازمه
۲۱ تیر ۹۷ ، ۲۲:۴۵ مامان طهورا
عاخه اصلا ما نمیدونیم دقیقا که شرایط حاج آقا الان چی هست؟
البته یک مدت یک پیگیری ای کردم ولی اطرافیان من خیلی راضی نیستن با یک حاج آقا ازدواج کنن.. میگن مسوولیتش زیاده
الان اگر خلافی کنیم کسی ربطمون نمیده به دین
ولی اون موقع دست از پا خطا کنی به اسم دین تموم میشخ
۲۱ تیر ۹۷ ، ۲۲:۴۶ دخترک مژده دهنده
سلام
سربزنید
التماس دعا
سلام
اقا محسن، چرا مثلا براا حاج اقا استین بالا بزنیم؟؟؟؟ حاج اقا یه همسر
گلی دارن....فعلا پیششون نیست ولی بر میگردن که...
۲۲ تیر ۹۷ ، ۰۰:۱۳ دخترمادرمقدس
مامان طهورا واقعا پیگیری کردید؟چراآخه؟خودحاج آقا خواستن ازشما؟چراکسی که همسرداره براش پیگیری کردید؟چون بچه ندارند؟دلیل نمیشه... اگر بخوان دوباره ازدواج کنند خودشون ولیلا خانوم باید تصمیم بگیرند .واقعا نمیفهمم نمیتونم درک کنم
۲۲ تیر ۹۷ ، ۰۰:۳۷ مامان طهورا
به دختر مادر مقدس

نه حاج آقا هیچ وقت از من نخواستن که من پیگیری کنم. اصلا من از ایشون همچین روحیه ای سراغ ندارم.
خودم آتش به اختیار این کار رو کردم. کار خاصی هم نکردم. فقط از اطرافیانم یک پرس و جو کردم.

راجع به اینکه چرا پرس و جو کردم هم دلایلی دارم که در این مقال نمیگنجد
۲۲ تیر ۹۷ ، ۰۷:۴۴ بچه پولدار
به همه/ مخصوصا مامان طهورا خانم
حاج اقا یا همسرش رو طلاق داده و یااینکه لازم شده برا مدت طولانی ازش دور باشه. شاید دیده بچه دار که نمیشن . خانم هم قم تنهاست. دور از خانواده. حاج اقا با خودش گفته چرااین خانم قم تنها بمونه و افسرده بشه ؟ لااقل کنار خانواده بهتر هست و گرمای 45 درجه قم هم تو مخش نمیخوره.
پس کار منطقی هست.
خود حاج اقا هم که میگفت خانمش چندان مخالفتی با زن گرفتنش نداره. چه برسه ب صیغه.
هر جوری هم فکر کنید ادم برای 2 هفت و سه هفته میتونه دور از خانواده باشه اما برای طولانی مدت نمیتونه . هم نیاز جن سی داره و هم روحی.
راحت ترین کار هم اینه که یه همسر موقت برا خودش پیدا کنه .
خود حاج اقا هم هیچ وقت به شما نمیگه برین برام زن پیدا کنید. چون حاج اقا روش نمیشه بگه. چون برا خودش شان و منزلت قائله. اگر هم بخواد بگه به من و شما نمیگه. یا تو فضای مجازی نمیگه. چون اینجا همه جور ادمی هست و جلوی همه داد نمیزنه که من زن میخوام. اما از قدیم گفتن شنونده باید عاقل باشه.
میدونم که شاید حاج اقا این کامنت رو تایید نکنه . اما تاهنوز حاج اقا خواب هست و این کامنت رو ندیده زود تر بخونیدش که از دست نره.
اصلا شما فرض کن که حاج اقا خانومش ازش جدا نشده. اما با این اوضاع حاج اقا چه عیبی داره که یه صیغه ای داشته باشه ؟
البته من نمیگم زن دوم بگیره. اما یه صیغه داشته باشه به جایی بر نمیخوره.

۲۲ تیر ۹۷ ، ۰۷:۵۵ خواننده قدیمی
شما با این همه مشتری خانم چکار میکنید ؟
میشه چند تا مطلب جالب که فکر میکنید ما نمیدونیم از بازار و شرایط خودتون برامون بگین ؟
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۲:۰۱ بچه پولدار
به خواننده قدیمی

با خانمها کاری نمیکنیم. اما به ندرت هستند افرادی که یا میخوان پول ندن یا کرم دارن. ما هم کریمانه از کنارشون میگذریم.
اما مطلب جالب که شاید براتون جالب باشه : تو ادمهایی که وضع خوبی دارند معمولا یکی دو تا خونه دارند تو شهر که خالیه و خیلی وقتها حتی زن و بچه شون هم ازش خبر نداره. بعضی موسسه های خیریه هستند که گاهی زنگ میزنن و میگن اقا شما که دستت به دهنت میرسه زحمت بکش این خانم رو که وضع درستی نداره صیغه کن. شاید اینو تا حالا نشنیده باشید اما الان که دارم براتون میگم چند تا خانم رو میشناسم که صیغه بعضی ها بودند . یه پیر مرد هم میشناسم که دلاله. خانمهای صیغه ای رو شناسایی میکنه و به مردهای ثروتمند معرفی میکنه. خیریه ای هست که بابام هر سال مبلغ قابل توجهی به این خیریه کمک میکنه. یبار مدیرش زنگ زد به بابام و گفت یه خانم هست خیلی سالم و متدین اما نیازمند مالی هست . جوان هم هست. بچه هم داره. شما که دستت به دهنت میرسه اینو صیغه کن هم جن سی نیاز داره و هم مالی. بابام براش یه سرویس چینی فرستاد و مبلغی پول.
تو بازار هستند افرادی که اینطوری دور و بر افراد پولدار میگردن. و اگر ادم کس تنبون خودشو سفت نگیره ممکنه از حلال خدا به هوسرانی کشیده بشه. این چیزا برا افراد پولدار طبیعیه و غالب مردم هم خبر ندارن. البته انصافا پدرمن اصلا و ابدا اهل این کارها و این حرفها نیست. اون عاشق کارش هست و بجز خانواده اش به هیچی فکر نمیکنه. من خیلی تو نخ کارهاش رفتم و درباره اش حتی پرس و جو هم کردم. اما حتی دوستای قدیمی دوره دبیرستانش هم میگن بابات یه ادم نجیب بود و زمان شاه هم نه اهل سینما بود و نه اهل مشروب .
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۲:۰۶ بچه پولدار
ادامه قبل
تو کی از شهرهای بین تهران و اراک یه اقایی بود که به ظاهر هم ادم موجهی میامد. از بابام مبلغ دو میلیون و هشتصد تومن گرفت برا خیریه اش. مدتی بعد به خانم که مدام دور و بر فروشگاه گدایی میکرد سر و کله اش پیدا شد. بابام یه روز اونو دعوت کرد تو اتاقش و بهش گفت اهل کجایی ؟ اتفاقا گفت اهل همون شهر که بین تهران و اراکه هست. بابام گفت برو پیش فلانی و بگو فلانی منو فرستاده تا بهت کمک کنه. بابام با این فکر میخواست اون خانم برگرده محل خودش و بهش هم کمک بشه. مدتی بعد اون خانم دوباره برگشت و از بابم شاکی بود که اون خیریه منو برده تو انباری و دست انداخته دور گردنم و گفته برام صیغه بیار. بهت پول میدم. حاجی من ازت کمک خواستم. نگفتم که برام شوهر جور کن. !!!
تازه فهمیدیم چه خبره. از اون به بعد بابام به اون خیریه ها هیچ کمکی نکرد و فهمیدیم که خیلی از این خیریه ها محل تبادل خانم شدن. البته مراکز خوب هم هستند اما چند تا ادم احمق ابروی همه رو میبرن.
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۲:۱۲ بچه پولدار
یه چیزی هم اعتراف کنم که حاج اقا کار خیلی عاقلانه ای کردند . من میدونم و مطمئنم که دلشون میخواد یه خانم صیغه ای داشته باشند اما حاضر نشدند که من براشون پیدا کنند و خودشون هم هیچی نگفتند. هر چقدر هم خواستم تو دهنشون بزارم اما نشد. اگر یه کلمه خودش میگفت برا من صیغه ای پیدا کن من بهش بی اعتقاد میشدم. یه نجابت و حیای خاصی به خرج داد و ابروداری کرد برا لباسش.
من نمیخواستم مچ گیری کنم و واقعا میخواستم بهشون کمک کنم. اما شما عاقل باش و هر کمکی رو قبول نکن.
اما شما خانومها هم خیلی ساده اید. یعنی نمیفهمید که حاجی چی لازمشه ؟ باید حتما داد بزنه تا بفهمید ؟ بهتره یه دوره کامل شوهر داری رو دوباره بگذرونید. با ضریب قبولی 5 / زن هم زنهای قدیم. همینه که ما مجردیم. اما هنوز هم دیر نشده. هیچ وقت ه حاج اقا بهتون نمیگه برا من فکر ص باشید. خودتون بفهمید. معرفی کنید. نهایتش اینه که یا رد میکنه یا قبول میکنه . ثواب هم که خیلی داره.
پاسخ:
بحق چیزهای ندیده . حتی به ذهنم هم خطور نمیکرد که کسی بخواد منو امتحان کنه. خدا رو تو این ظهر جمعه هزار بار شکر میکنم که عزت این لباس رو حفظ شد و لا حول و لا قوه الا بالله.
تا حالا کامنت نزاشتم. اما این دفعه دهنم داره کف میکنه. چقدرررررررر عجیب بود.

چیزای جالب دیگه چی دیدین تو بازار ؟
یه سوال دیگه : راستشو بگو شما که پولدارین و ماشین شاسی بلند و خونه مجردی و ... دارید تا حالا با کسی بودین ؟ اگر بودین چرا ادامه ندادین و الان کجاست ؟
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۲:۳۲ بچه پولدار
به مینا خانم نه با کسی نبودم. هیچ وقت. چون یه جورایی چشم و گوش بسته بودم تو این مسائل.
وقتی ماشین خریدم بیشتر عشق مسابقات ماشین سواری داشتم تا دور دور کردن. خانه هم به عنوان یه محل امن و پناهگاه بهش نگاه میکردم.
با تنها کسی که یه مدت بهش فکر میکردم دختر خاله ام بود. اونم وقتی که سال سوم راهنمایی بودم. اون یه سال از من بزرگتر بود. من خیلی دوستش داشتم . مخصوصا که درسش هم خیلی خوب بود. بخاطر همین هم به هر بهانه ای میرفتم خونه خاله ام. ظاهرا همون موقع مامان و خاله ام از قضیه بو برده بودند اما هیچ وقت به طور جدی به روی من نیاوردند. الان که بزرگ شدم میفهمم که مامان و بابای من و دختر خاله اینا رو میفهمیدن و گاهی با لبخند از کنار قضیه رد میشدن. خب منم اون موقع سن و سالی نداشتم اما دوستش داشتم و به هر بهانه خرکی که فکرش رو بکنید میفرتم اونجا یا دوست داشتم اونا رو دعوت کنم خونه مون.
بعضی از کامنت ها چقدر خنده داره!!!!!!!

۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۳:۲۴ مامان طهورا
به بچه پولدار

به نظرم یکم زبادی داری شلوغش میکنی شما
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۴:۱۱ بانوی امین
واای... دیگه نسبت به هر چی حرف "ص"هست آلرژی گرفتم
حاج آقا..از یه مشاور خوب،یه دوست صمیمی و عاقل،مادر،خواهر...خیلیا میشه مشورت گرفت یا حتی درد و دل کرد،اونا شما و شرایط شما رو از نزدیک دیدن،شما رو به خوبی میشناسن و میتونن خیلی بهتر از دوستان مجازی به شما کمک کنند
اونچه که مطرح میکنید،کامل نیست...شناخت دقیقی هم که از همدیگه نداریم،پس نطرات دوستان نمیتونه راهگشا باشه و جوری باشه که بتونه خیلی به شما تو این زمینه راه حل بده و فقط یه جورایی ذهن خواننده هاتون رو درگیر موضوعی کردین که مبهم هست...

پاسخ:
منم همین طوز. انتی هیستامین باید بخورم .
البته حرفهای اقا مجسن نکات جالب و مفید زیادی داشت. مخصوصا این جمله که هیچ وقت حاج اقا خودش چیزی نمیگه  خیلی جمله دلنشینی بود برام.
و یه مطلب تکمیلی : اونهایی که طلبه هستند دو دسته اند : یا تو فامیل طلبه های دیگه ای هم هستند مثل پدر یا برادر بزرگتر و ... و یا این طلبه تنها شخص روحانی فامیل هست. و دیگران مانتویی و معمولی و ... هستند. اگر از دسته دوم باشند هیچ وقت خواهر یا مادر نمیتونن به خوبی اون طلبه رو درک کنند و براش خواستگاری کنند. جور این طور طلبه ها با همسران سایر طلاب هست در مساله ازدواج . نمونه اش خود من . یادم باشه در این زمینه بنویسم.
سلام
من از خوانندگان خاموش وبلاگ هستم
وبلاگ قدیمی رو هم می خوندم و ان شاءالله خانم لیلای خانه هر کجا هستند سالم و سلامت باشند و به زودی زود فضای خونه تون با صدای بچه تغییر کنه
پاسخ:
سلام .مممنون. کدام شهر هستید ؟ البته این پست مربوط به اقا محجسن هست . تو پست های دیگه کامنت بزارید
سلام آقای بچه پولدار
خداروشکر که هنوز هم آدم هایی که دستشون به دهنشون میرسه کارهای خیر انجام میدن ، خدا حفظتون کنه
اگر زمانی تمایل داشتید من معلم ابتدایی هستم و می تونم دانش آموزان بی بضاعت رو که حتی به نون شب محتاج هستند رو بهتون معرفی کنم و حامی این بچه ها باشید
اگر افراد دیگری رو هم می شناسید که چه بهتر
ما در یک کار فرهنگی هم فعالیت می کنیم هر کدام از خوانندگان وبلاگ اگر دوست داشتند در این طرح شرکت کنند، فعالیت رو شرح میدم
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۴:۴۹ خواننده قدیمی
میشه بگین اخر و عاقبت اون دختر خاله چی شد ؟
چی شد که عشقتو رها کردی ؟
به وصال رسیدی اخر یا نه ؟
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۵:۵۷ بچه پولدار
به خواننده قدیمی

عشق رو رها نکردم. خیلی بهش فکر میکردم. مخصوصا شبا . اما بعد دبیرستان که دوتامون بزرگتر شدیم کمتر روم میشد برم خونه شون و البته کارهای ورزشی و جمع دوستان هم جنس هم باعث شد که دور تر از هم بشیم و بعد هم اون رفت دانشگاه تو یه شهر دیگه و بعد هم ازدواج. اما الان که میبینمش کل اون روزها جلو چشمم تداعی میشه. چه حس خوبی باهاش داشتم اما الان اون حس نیست فقط خاطره هاش هست. یادمه یه شب من و اون خونه داییم بودیم . موقع خواب قرار بود تو حیاط بخوابیم. بچه ها یه طرف بزرگتر ها یه طرف دیگه. اخه ما شلوغ پلوغ بودیم . رختخوابها که پهن شد همین که اون رفت خوابید و سایر بچه ها هم تو صف توالت و مسواک بودن منم فرصت رو غنیمت دونستم و با خودم گفتم منم زود برم تو رختخواب نزدیک اون بخوابم. همین کار رو هم کردم اما همین که به رختخواب رسیدم اون خوابش برده بود. با ترس و لرز انگشتم رو به انگشتش رسوندم بلکه بیدارش کنم اما بیدار نشد. از بس بازی کرده بود خوابش عمیق شده بود. بعد هم یکی یکی باقی بچه ها سررسیدن. دختر دایی م که بزرگتر از همه بودهمه رو به خط کرد و مجبور شدم بخوابم.
با هم فوتبال بازی میکردیم اما خاله ام تا یه ریع از بازی ما میگذشت میامد تو حیاط و میگفت فرانک بسه دیگه بیا تو اشپزخونه باهات کار دارم.
من نمیتونستم هیچی بگم. فرانک هم دلخور میشد که مامان چرا نمیزاری ما بازی کنیم. اون موقع نمیفهمیدم که فرانک هم منو دوست داره.
یبار خاله ام میخواست فرانک رو بزنه. دلیلشو نمیدونم. من رفتم دست خاله ام رو گرفتم و گفتم خاله بخاطر من نزن.
وای چه دورانی داشتم. یادش بخیر.
چه حس و حالی. ممنون که اون خاطرات رو یادم اوردی.
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۵:۵۸ بچه پولدار
مامان طهورا خانم
شما خبر نداری فکر میکنید شلوغش کردم. برین کف بازار ببینید همینطور هست یا نه. خیلی بیشتر از اینی که گفتم هست.
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۶:۵۲ بانوی امین
http://hamnafasetalabe.blog.ir/
آدرس وبلاگ یه خانم‌مشاور هست...
دوست داشتین یه سر بزنید...
مطالب کاربردی و به روزی رو مطرح میکنن
و در کوتاهترین زملن،سوالتون رو جواب میدن
پاسخ:
مال شماست ؟ 
کاش در مورد مسایل مفید و ارزشمند بحث میشد!!!! اینکه حاج اقا کسی رو صیغه کنه یا نکنه کجاش مفیده برا ما؟؟؟؟
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۷:۵۹ بچه پولدار
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
به ریحانی
برا شما مفید نیست اما برا حاجی که مفیده.
خخخخخخخخخخخخخخخ
*** ***** ** **** ***** ****** * مممممممممممممممم

برا مفید بودنش شما باید بپرسید تا من جواب بدم. این صندلی داغ که نبود. از یخ هم یخ تر بود.
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۸:۰۶ بانوی امین
نه..حاج آقا
وبلاگ من نیست
به بچه پولدار
اقای محترم مواظب حرف زدنتون باشید، شما حق ندارید کسی رو تحقیر کنید...
۲۲ تیر ۹۷ ، ۱۹:۰۱ بچه پولدار
خانم ریحانی قصد جسارت نبود فقط سوال بود.
با این توصیفاتی که از کف بازار کردی خدا رو شکر همسرم پولدار نیست
اما خودم از همسرم پولدارترم

حاج آقا اگه همسر می خواد بهتره به مسئولین حوزه علمیه مراجعه کنه وهمسری هم شان معرفی کنن
موارد زیادی دیدم که خواستگارا برا کیس خاصی به مدارس سر زدن چه برا همکارا چه برا دانش آموزان
ص مناسب شان حاج آقا نیست اونم با وجود انواع واقسام بیماری ها
بسم الله الرحمن الرحیم
چرا این قدر افراد این وبلاگ روی کلمه ص اصرار دارند
ممکنه به متنی که می نویسم اکثرا جبهه بگیرند و محالف باشند ولی به نظر خودم شاید درست باشه
به جای تأکید روی ص به ازدواج دوم آقایون فکر کنید
چون الان در جنگ جمعیتی در جهان و کم شدن جمعیت شیعه هستیم
چه کسی حاضره به خاطر این که یک سرباز به سربازان امام زمان (عج) اضافه کنه حاضره از خودش بگذره
به نظرم افرادی که توانش رو دارند باید دست به کار بشن
از ما که گذشته ولی حداقل جوان ها به فکر باشند
فردای قیامت از کسانی که خودشان و زندگی خودشون رو به مصالح دین ترجیح میدن سؤال میشه چون این افراد یک جور خودخواهی دارند
حاج آقا و خانم لیلای خانه چرا بیکار نشسته اید چرا زن نمی گیرید و فقط به فکر خودتون هستید
به خدا مسئولید
آقای بچه پولدار اگر واقعا دستتون به دهنتون میرسه شما هم باید دست به کار بشید
هدف رو یک زندگی شخصی نبینید بلکه هدف حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج) هست
خانم های وبلاگ خوان و وبلاگ نویس شما چه کار کرده اید؟
حاضرید به خاطر جمعیت شیعه زندگی تون رو تقسیم کنید؟
اهل تسنن طرح ۴-۴۰ رو دارند
چهار زن چهل بچه
زن شیعه چی؟
بهتره بیدار شد
خواننده قدیمی
خانم احمدی نظرتون محترم
اما خدایی من نمیدونم چند سالتونه اما خودت حاضری همچین کاری بکنی؟ اگه حاضری چرا تا حالا نکردی؟
حاج اقا صیغه راه مناسب برای شما نیست
صیغه ازنظر من شبیه طلاقه
همونطور که طلاق رو خداوند قرار داده برای روزمبادا صیغه هم مال روز مباداست خیلی خیلی مبادا
دنبال یه رابطه پایدار باشید
الان تو فضای حقیقی هم ادم نمیتونه به کسی اعتماد کنه
فضای مجازی که اصلا اصلا اصلا اصلا جای این جور تصمیمات نیست
جای شمابودم به دامان پر مهر حضرت معصومه س پناه میبردم
تنها راه وعاقلانه ترین راه برای شما توکل و توسله
اگه صلاح باشه کارتون درست میشه
صلاحم نباشه خودشون مقدمات صبر وتحملشو براتون فراهم میکنن البته خودتونم باید همت کنید.
پاسخ:
پناه ما هم همون جاست.
سلام خواننده قدیمی
سنم رو حداقل می دونم که از خیلی از خوانندگان وبلاگ بیشتره و جای بچه های من هستند
اگر همسرم زنده بود قطعا این کار رو انجام می دادم و این حداقل کاری بود که می تونستم برای دینم انجام بدم
من با توجه به شرایطی که در مناطق مختلف می بینم نظرم رو بیان کردم
یکی از شاگردان قدیمی من اهل تسنن بودند ولی الان به لطف خدا شیعه شدند و در حوزه ی علمیه درسشون رو تمام کردند
با توجه به این که خواستگار اهل تشیع نداشتند صبر کردند و گفتند دوباره نمیخوام به عقب برگردم
حتی برای یکی از خواستگارهای اهل تسننشون مهریه رو شیعه شدن ایشون قرار دادند که قبول نکردند
ایشون هم الان تقریبا وارد سن تجرد قطعی شده اند، شاید هم همین روزها به دلیل فشار خانواده و محیط به عقب برگشتند و این یعنی تمام زحماتی که کشیدند بر باد خواهد رفت
دختر سید شیعه داره زن کسی میشه که اصلا از نظر مذهب و عقاید به هم می خورند
پاسخ:
سلام.ممنون. من و چه بسا بسیاری از دوستان مایلیم بیشتر برامون بنویسید. حرفهای جالبی دارید. منتظر نوشته هاتون هستیم
سلام حاج آقا ممنون
بیشتر درددل بود که نوشتم چون شاید روزها شاهد دیدنشون هستم و کاری از دستم برنمیاد ، واسطه گری هم انجام دادم ولی پسران ما بیشتر دخترانی رو ترجیح میدن که مذهبی نباشند!
خیلی از دختران شیعه رو می شناسم که با مردان اهل تسنن ازدواج کردند و براشون دیگه مهم نیست چه اتفاقی می افته
یکی دیگر از دخترهای خیلی مذهبی که به نوعی مبلغ هم بود با مردی ازدواج کردند که بعدا کاشف به عمل اومد که وهابیه و الان بعد از چند سال مبلغ وهابیته
این ها گریه داره، چرا باید چنین اتفاقاتی بیفته!
خانم ها و آقایون خیلی به حرف های خودتون اطمینان نداشته باشید و نگید نه من این کار رو انجام نمی دادم ، خدا بخواد طوری آدم رو امتحان می کنه که ببینیم باز هم همون اعتقاد رو داریم خیر!
اتفاقی که بارها برای خودم افتاده و گاهی کم آوردم
ان شاءالله همه عاقبت به خیر بشیم
شاید اگر برید و نقشه ی کشور رو از لحاظ مذهب بررسی کنید نکته ی جالبی پیدا کنید
اگر جمعیت شیعه زیاد نشه چه بسا تا چند سال دیگه ولایت فقیه به خطر می افته و اون وقت بشینید و بگید نه همسرم،نه زندگیم و ...
شوهر و زندگی چی؟
همه ی این ها امانت هستند
ما مالک بدن خودمون هم نیستیم چه برسه به یک فرد دیگه
امیدوارم تا به حال اتاق عمل رو تجربه نکرده باشید چون وقتی میخوان بیهوش کنند معلوم نیست این چشم ها دوباره باز میشه یا خیر!
اگر ادعای مذهبی بودن و شیعه بودن دارید امیدوارم کمی فکر کنید

*جمله ی آخر نظر قبلی رو ظاهرا اشتباه نوشته ام و اصلاحش می کنم
دختر سید شیعه داره زن کسی میشه که اصلا از نظر مذهب و عقاید به هم نمی خورند
پاسخ:
با توجه به منطقه ای که زندگی میکنید خیلی حرف برای گفتن دارید. هم از خودتون و شغل تون و وضع زندگیتون و تجاربتون . مطالبتون رو جمع میکنم و بعد در یک پست مینویسم
و حرف آخر

بهتره افراد فرامکانی و فرازمانی فکر کنند و مصالح دین و کشور رو فدای زندگی چند روزه ی دنیای خودمون نکنیم .
حاج آقاپناهیان کلیپ زیبایی دارند نگذاریم اوضاع به مویی بند باشه که در اون صورت ممکنه هر اتفاقی بیفته
در این جهاد چه کسانی قبول میشن و چه کسانی مردود میشن!!

http://bayanmanavi.ir/post/2245
لطف کردید که نظرات رو تأیید کردید
حالا که مطالب رو در یک پست کار می کنید شاید ذکر یک نکته هم بد نباشه که اوج فاجعه ای در آینده رو می تونه بیان کنه
چند وقت پیش به خاطر مسئله ای که در بیمارستان بودم یک اتفاق عجیب توجهم رو جلب کرد
دخترانی که دچار فیبروم های خطرناک شده بودند و دکتر تشخیص نهایی رو در خارج کردن رحم دیده بود
موقع برگشت با یک حکیم صحبت می کردم ایشون گفتند خانم هایی که ازدواج نکرده اند و سنشون بالا میره یا خانم هایی که فرزند کم به دنیا میارن دچار کیست ها و فیبروم هایی میشن که تنها راهش از نظر طب جدید خارج کردن رحمه و هیچ چاره ای نیست
در چند سال آینده ما شاهد حضور دخترانی خواهیم بود که رحمی در بدن برای بچه دار شدن ندارند و زندگی و آینده ای سوخته خواهند داشت!!!
زندگی کوتاه تر از چیزی هست که فکر می کنیم
یاعلی
پاسخ:
شما چند سالتونه و شغل و تحصیلاتتون چیه؟ از کردستان و وضعیت اونجا بیشتر برامون بگین. ایا در اونجا مثل قدیم به خانمها ظلم میشه و مردها دست بزن دارند؟ ایا مثل قدیم زود ازدواج میکنند؟ 
این مطلبی که نوشتید خیلی عجیب بود خدا رحم کنه .  
دکترای روان شناسی و معلم هستم
نه ظلمی نیست
بعضی ها ظلم رو در این می بینند که زن در کنار مردش داره کار می کنه
این جا بنا به امکانات و سختی های پس از جنگ همه سختکوش هستند و برای زندگی تلاش می کنند
بله مثل قدیم زود ازدواج می کنند ولی خوب افرادی هم هستند که دیر ازدواج می کنند
خداروشکر زندگی آرام در گذره
گاهی اوقات گرد و خاک افراد غیر فضارو آلوده می کنه ولی مردم ایستاده اند

عجیبه ولی در حال اتفاقه
همین الان چند نفر از دختران رو می شناسم که در مرز این فاجعه هستند
خیلی سعی شد کمک بشه و فعلا با آمپول و دارو اوضاع آرومه
ولی هر لحظه احتمال داره حالشون بد بشه و اورژانسی عمل کنند
خدا به خیر بگذرونه
پاسخ:
الحمد لله با سواد و با جامعه اشنا هستید. موفق باشید . و یه سوال دیگه . ایا در منطقه شما هنوز فرهنگ فرزند اوری زیاد هست یا نه؟ 
تشکر
همچنین

در مناطق اهل تشیع نشین کم و در مناطق اهل سنت نشین زیاد
البته یک نکته ای رو بیان کنم که اهل تشیع و اهل تسنن به خوبی کنار هم زندگی می کنند مشکل ما افرادی هستند که تفکر وهابیت و سلفی گری دارند و این تفکر رو ترویج میدن و در حال اختلاف درست کردن هستند
سرکار خانم احمدی ازحرفاتون خیلی ممنونم
هرچند واقعیت تلخیه
شماخیلی دلسوز ومهربونید
التماس دعا
۲۴ تیر ۹۷ ، ۲۰:۲۱ خواننده قدیمی
خانم احمدی عزیز شما کردستان هستید ؟
شاید دوست نداشته باشید اما ممکنه بگین چند سالتونه و چند تا بچه دارید ؟
سلام خانم ع ع م
ممنون
من فقط واقعیت رو بیان کردم
سلام خواننده قدیمی
بله
خانم ها معمولا سن رو نمیگن ولی ان شاءالله سال بعد بازنشستگی رو در پیش دارم و متأسفانه از داشتن نعمت فرزند محروم هستم ولی تمام شاگردان و جوان های این مرز و بوم رو مثل فرزند خودم دوست دارم
پاسخ:
چرا بی فرزند؟ شما که متاهل بودید. ؟؟؟؟
از این جهت برام جالب بود که ما هم بی فرزند بودیم. .... . پس بهتر درک میکنید. 
سلام خواننده قدیمی
بله
خانم ها معمولا سن رو نمیگن ولی ان شاءالله سال بعد بازنشستگی رو در پیش دارم و متأسفانه از داشتن نعمت فرزند محروم هستم ولی تمام شاگردان و جوان های این مرز و بوم رو مثل فرزند خودم دوست دارم
سلام حاج آقا
بله متأهلی که فرزند نداره
بنا به دلایلی محروم شدیم

پاسخ:
میشه بپرسم چرا بچه دار نشدید ؟
ببخشید نمی تونم بگم ولی همین قدر رو شاید بگم که گاهی اوقات طب جدید و تشخیص اشتباه می تونه در زندگی افراد تأثیر خودش رو بگذاره و اثرات خوبی نداشته باشه
پاسخ:
متشکر.
سلام
به قول حاج اقا خطاب به بچه پول دار و حاج اقا:
والا بنده از حاج نشنیدم،اگه دنبال مورد میگردید.شرایطون بفرمایید .تا براتون معرفی کنم.
لطفا دقیق بفرمایید ...
از اکثر شهرهابگید ،مورد میشناسم...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.