روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

جمع بندی

چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۶ ق.ظ

جمع بندی

البته دوستان نظرات خوبی دارند اما هر کدام از دوستان از منظری نگاه کردند و قسمتی از واقعیت را دیدند. در مجموع هم حرفهای خانم احمدی درست بود و هم خانم زهرا و هم اقا محسن و خانم ع ع م و هم دیگران.

هیچ کدام هم به صورت کلی منکر حرفهای دیگران نبودند.

به نظر من بحث ازدواج دوم و ص همه مریوط به عقل و درایت خود شخص هست. نمیتوان برای همه نسخه واحد پیچید. از روز اول خلقت هم زنان با ازدواج دوم و ص مخالف بوده اند و مرد ها موافق . و این کشاکش هم چیزی نیست که با توصیه و سفارش حل شود. بحث روح و روان در میان است.

نقاط مثبت خوب و منفی در تعدد زوجات و ص وجود دارد. هر کسی باید به تناسب خود این مسائل را بررسی کند  وبعد تصمیم بگیرد. بله یک چیز این وسط هست که نه زنها و نه مردها بهعنوان موافقین و مخالفین این مساله هنوز درک درستی نسبت به این مسائل ندارند. زنها در بسیاری موارد بیخودی مقاومت میکنند و مردها هم در بسیاری موارد بی جهت سراغ این مسائل میروند.

این لب مطلب و جان کلام هست.

در این مساله در بسیاری موارد مخالفت زنها بیجاست و اصرار مردها هم بی مورد.

و حرف اخر اینکه اگر کسی همه شرایط را دارد - خواه زن یا مرد - این کارها را انجام بدهد و تکثیر نسل را افتخار خود بداند . مخصوصا در شرایط فعلی. متاسفانه همانطور که یکی از خوانندگان هم اشاره میکردند در این مساله کمتر اهل عمل هستیم . کمتر فرزند اور هستیم و کمتر از پتانسیل موجود بهره میبریم. امروز مردهای زیادی هستند که هم تمکن مالی زیادی دارند و هم مدیر خوبی هستند اما حاضر نیستند بار یک زندگی دیگر را به دوش بگیرند. زنهای زیادی هستند که میتوانند یک زندگی خوب تشکیل دهند اما تنبلی میکنند. مردهای بی عرضه و زنان زیادی هم هستند که بی جهت سراغ این مسائل میروند.

اگر این مساله جا بیفتد که هر کسی که توانایی دارد اقدام کند و ملاک های توانایی صلاحیت این کار و حدود وظایف طرفین به خوبی تبیین شود حتما شاهد وضع بهتری خواهیم بود. و البته عکس ان هم روشن است که چه کسانی نباید اقدام کنند.

موافقین ۰ مخالفین ۱ ۹۷/۰۴/۲۷
*حاج آقا*

نظرات  (۲)

سلام
ممنون
متن خوبی بود
سلام حاج آقا . امیدوارم خوب باشید . اینو در نقض یا تایید چیزی نمی گما . همینطوری یهو یادم افتاد . خواهرم در یکی از روستاها معلم هست خانواده ای رو تعریف میکرد که طرف به خاطر آوردن پسر سه زن گرفته و همه بچه هاشم دخترند و دسته جمعی رفتند و زیر مجموعه کمیته امداد شدند. با وجود اینکه مرد زنده هست...
امیدوارم اگه قراره زندگیتون بدون وجود لیلا ادامه پیدا بکنه ،خدا بهترینها رو برای شما و لیلا رقم بزنه و روزای خوشی در انتظارتون باشه.
پاسخ:
سلام. ممنون. ان شا الله

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.