روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

محبوب ترین مطالب

دور میدان

جمعه, ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۰۸:۰۴ ب.ظ

چند روزی هست که وقتی از یه میدان رد میشم میبینم یه خانم با بلوز و شلوار دوچرخه سواری میکنه

ساعت حدود 6 صبح

البته بهتره بگم یه دختر.

اما اینکه انگیزه اش چیه رو نمیدونم. ورزش دیگه ای نداره ؟ یا خیلی عاشق دوچرخه سواریه ؟ تو هوای سرد و الوده ی صبح. اون هم دور یه میدون که خطر تصادف زیادی داره. هر چند که میدان خلوتی هست.

البته یکی دو تا صبح اخیر ندیدمش.

اما روزهای قبل بودش.

جهالت یا غرض ورزی را نمیدونم. در سالهای قبل کسانی در قم دستگیر شده بودند که بعدا اعتراف کردند که به اونها پول داده اند که از تهران به قم بیایند و با وضع بدی در خیابانها بگردند.

نمیگم این خانم اینطور هست.

اما بیچاره خانواده اش که چه خواهند کشید از این دختر.

شما چه فکر میکنید ؟

 • *حاج آقا*

نظرات  (۲۳)

من زود قضاوت نمی کنم
 • مامان طهورا
 • حاج آقا واقعا از جو و افکار دختران امروزی خبر ندارید
  منم نداشتم
  امسال در یک دبیرستان دخترانه درس عربی و دینی تدریس میکنم
  خداشاهده تازه فهمیدم نسل دختران امروزی دنبال چی هستن و تو چه حال و هوایی هستن. از اون بدتر خانواده هاشون
  حالا این مدرسه در یک منطقه ی مذهبی نشین تهران هست به نسبت... خدا به خیر کنه
  از روز اول باهاشون طرح دوستی ریختم.. خواستم که باهام انس بگیریم. که بیان حرفاشونو بزنن. واقعا شگفت زده شدم از موضوعات و مطالبی که درگیرش هستن....
  پاسخ:
  چه موضوعاتی؟ 
  سلام اقای اسمانی
  انشالله فردا عازم کرب و بلاییم، حلال کنید..ما هم اربعینی شدیم.. الحمدالله
  پاسخ:
  سلام ممنون. شما هم حلال کنید و بجای ما هم دعا کنید. خوش بحالتون
  دوست دارم بیشتر نوضیح بدید مشکل با بلوز و شلوار دوچرخه سواری کردن چیه؟ (:
  من بارها همچین صحنه‌هایی رو دیدم همون صبح ساعت ۶ و گاهی خانم تنها بوده و گاهی هم همراه داشته و هیچ کس هم با چشم بدی بهشون نگاه نکرده،زود قضاوت کردن آدم‌ها درست نیست واقعا!
  پاسخ:
  اصلا برن لخت بگردن. برا من چه فرق میکنه ؟ اما خب نظر من و  شماو ایشون مهم نیست. مهم اینه که اولا نظر خدا باید رعایت بشه و لاغیر. ثانیا اینکه یه دختر که خودش رو انگشت نما میکنه و مورد استهزا ی دیگران قرار میده و یه جورایی دهن کجی به عرف و مقدسات و فرهنگ مردم میکنه خوبه ؟
  مسئله‌ی من این هست که شما پوشش خانم رو که فکر نمی‌کنم مشکلی هم داشته باشه با لخت بودن هم تراز می‌بینید! بلوز و شلواری که پوشیده باشه و دوچرخه سواری چه اشکالی داره؟مسئله این هست که عرف و شرم و این چیزهارو امروزه آدم‌ها ساختن و مطرح کردن!مگر شما نمی‌گید رفتار و حرکاتشون مغایرت داره با عقاید مردم؟پس اگر انتظار احترام به عقاید هست باید برای هر دو طرف باشه!پس کی باید به باور اون خانم احترام بذاره؟!
  پاسخ:
  شرم و حیا رو مردم ساختند ؟ ؟ ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! احترام به عقیده معنیش این نیست که هر کی هر عقیده ای داره میتونه لزوما اونو به اجرا هم بزاره.
  زمان پیامبر ماشین بوده؟ خانم ها هم سوار گاو و خر و الاغ و شتر میشدن!

  حالا گاو و خر ندادیم؛ دوچرخه داریم. چه فرقی داره؟!!! یعنی مردا اینقدررررر بدبختن که با دیدن یه دختر سوار دوچرخه تحریک میشن؟!!!!
  زمان پیامبر بودن چی کار میکردن که همه با خر و گاو تردد میکردن
  پاسخ:
  نه ماشین نبوده. خانوما سوار خر میشدن. اما با رعایت حدود شرعی . با لباس چسبان و لباسی که انگشت نما باشند که سوار نمیشدن.
  دو چرخه سوار بشه از شما چیزی کم میشه. یا به کسی اسیب می رسونه ؟ شما هم چه انتقاداتی دادید چون زنه دوچرخه سوار نشه حالا نظام جمهوری اسلامی که دو چرخه سواری بانوان رو ازاد کرده شما کاسه داغتر اش شدید .
  پاسخ:
  این شب حرف منطقی ؟ فرض کن از من هیچی کم نشه. اسیبی هم نرسونه. ( که البته در یک نگاه اجتماعی اسیب های خودش هم داره اما حالا برفرض که هیچ کدوم از اینها نباشه) اما فقط فرض کن که خدا راضی نیست یه زن لباس شهرت بپوشه . لباس تن نما و چسبان بپوشه و ... . مهم رضایت خداست و لاغیر.
  بابا همین سینه و باسن رو خدا خلق کرده دیگه! راضی نبود که خلق نمیکرد! والا!

  میدونید مشکل چیه؟ آقایون که شلوار میپوشن باسنشون هیجان انگیز نیست! چرا؟ چون از همون اول با همین تیپ بودن. زن ها هم به فاق شلوار آقایون زل نمیزنن!!
  خانوم ها هم همینطور. یه مدت اینطوری باشن میبینین نه زمین به آسمون میره، نه آسمون به زمین. هم خدا خوشحاله هم بنده خدا. شماها هم چشماتون کم کم عادت میکنه.
  پاسخ:
  اتفاقا زمین به اسمون میرسه. امار طلاق بالاتر میره. ( همون طور که از گذشته تا الان هر چقدر بی ناموسی بیشتر شد امار شکست خانواده ها هم بیشتر شد) جمعیت حرام زادگان روز به روز بیشتر میشه ( میتونید امارش رو در مقایسه کشورهای مختلف ببینید )  و بعدش اون وقتی که ادمی رو پرت میکنند تو جهنم اون موقع چکار میکنید ؟

  یکی از مهم ترین علل بالارفتن طلاق؛ ثبت شدن اونها هست. در گذشته به دلیل مضموم بودن طلاق؛ اصلا صداش رو در نمیاوردن. یا حتی طلاق نمیگرفتن و فقط جدا زندگی میکردن (حالا یا فیزیکی یا طلاق عاطفی).

  بنابراین مهمترین دلیلی که امار طلاق نسبت به گذشته افزتیش داشته ثبت شدنشون هست.


  ربطی نداشت به بحث بالا. توی مباحث روانشناسی خانواده شنیدم اینو؛ گعتم بگم.
  پاسخ:
  جل الخالق. افزایش امار طلاق بخاطر عدم ثبتش هست ؟ خب زمانهای قدیم هم طلاق رو ثبت میکردن. نکاح رو ثبت میردن. براش قباله مینوشتند. امروز معضلات اخلاقی و معنوی هست که باعث افزایش امار طلاق شده. سقوط اخلاقی که میبینیم.
  جمعیت حرامزادگان هم با توجه با اگاهی ها بیشتر نمیشه.
  میرن همون هفته اول که مشکل هم نداره سقط میکنن با هزار روش. جمعیت حرامزادگان بیشتر از فقر میاد. که طرف نمیتونه بفهمه حامله هست یا اینکه پول نداره سقط کنه.
  پاسخ:
  نخیر اینطور نیست. امار کشورهای کوبا برزیل امریکا و ...  رو ببینید. شاهد صدق حرفهای بنده هست.
  برای جهنم هم؛ خوب قطعا کسی کاری که بدونه اشتباهه را انجام نمیده. شما روی کره زمین هیچ انسان سالم را پیدا نمیکنید که از قصد بخواد اشتباه زندگی کنه.

  بنابراین دیدگاهها فرق داره. شما به اندازه تمام خطبه های عالم بشین برا من بگو دوچرخه سواری بده. من نمیفهمم. چون اصلا دیدگاهم فرق داره. سیم کشی مغزم فرق داره. خلق و خو و منطقم فرق داره. خلاصه نمیفهمم دیگه. بنابراین تو کتم هم نمیره این موضوع گناه داشته باشه.
  کلمه من یه مثال هستا. منظورم جوان های الان هست.
  پاسخ:
  بعضی ها جهل مرکب دارند. بعضی ها جهل بسیط. خیلی ها میدونن که سیگار ضرر داره اما میکشن. خیلی ها میدونن شراب ضرر داره اما استفاده میکنن. حتی میدونن که گناه هست اما میخورن. نشونه اش هم اینه که روز عاشورا مثلا میگگن ما امروز رو دیگه نمیخوریم.
  شرم و حیا چی هست؟اصلا تعریف شما ازین دوتا واژه چیه؟بعله که مردم و عقاید یک جامعه‌ست که به وجود آورنده‌ی اون‌هاست!خدا گفته زینت‌هاتون رو بپوشونید و اون خانم هم با پوشیدن اون بولیز و شلوار دقیقا همین‌کار رو کرده!
  شما فقط دلتون میخواد همه‌ی مسائل رو بیخودی بولد کنید و دست بذارید روشون! به جای این حرف‌ها و ایراد‌های بیخود اگر مقداری به تفکرات خودتون رسیدگی کنید و نحوه‌ی نگاه کردن و نگرشتون رو به مسائل تغییر بدید تغییرات قابل قبول تری براتون اتفاق میوفته!
  پاسخ:
  حیا و عفاف امری فطری و جبلی انسانهاست . و اگر امروز مظاهر دیگری دیگری پیدا کرده این مخالف فطرت اولیه هست .
  اولا منظورم از ثبت نکردن؛ همون طور که ذکر کردم؛ این بود که طلاق نمیگرفتن. مرد میرفت یه زن دوم میگرفت. زن اول هم کلا زندگیش را جدا میکرد.
  طلاق عاطفی بود. طلاق محضری نبود.
  کوبا و برزیل که فوق العاده کشورهای فقیر و با اگاهی کم هستن. امریکا هم به شدت مردم مذهبی (مسیحی) هستن و سقط جنین را بد میدونن. مثلا حتی اگر بدونن جنین مشکلات جدی داره و باید سقط شه؛ سقط نمیکنن. برای خمین امارهای بچه های عقب افتاده یا ... اینجا زیاده

  خلاصه ما که به فاق شلوار شما مردا زل نمیزنیم. هیکل و مو و ارنج و خلاصه هیچ جاتون هم ما رو تحریک نمیکنه. چون از همین اول شماها این طوری بودین. زن ها هم همین طور.
  پاسخ:
  نه درباره امریکا مطلبتون دریته و نه کوبا و برزیل. کشورهای اروپایی را هم ضمیمه کنید. 
  "حیا و عفاف امری فطری و جبلی انسانهاست . و اگر امروز مظاهر دیگری دیگری پیدا کرده این مخالف فطرت اولیه هست . "

  یعنی ۸ میلیارد آدم اشتباه میکنن فقط ماها درست میگیم؟ بیخیال! شاید ما اشتباهیم!
  پاسخ:
  صد سال قبل زنان اروپا بسیار با حیا تر از امروز بودند. یعنی همه ی کسانی که سالهای قبل حیا و حجاب داشتند اشتباه میکردند فقط ادمای امروزی درست میگن؟ حاشا و کلا. 
  شما که همین طوری نمیتونید بگید اشتباهه. مدرک بیارید. (آمار)
  جدا از اون؛ خوب اصلا دو دقیقه هم فکر کنیم دلیل تشکیل جنین نااگاهی و بی مبالاتی هست؛ دلیل سقط نکردنش هم نخواستن سقط کردن هست. این نخواستن چرا باید اتفاق بیافته؟

  در مورد ادمهای قدیم و جدید؛ خوب تعریف حیا و عفاف بر اساس زمان و مکان تغییر میکنه. این جواب منه. ولی جواب شما اینه فقط ما خوبیم بقیه بدن(منظور از بقیه، دیگر پوشش ها هست که مطابق تعاریف ما نیست) مستقل از زمان و مکان.
  پاسخ:
  خوبی و بدی ما مهم نیست. مهم و اصل اینه که دستورات الهی رعایت بشه. امار و غیره هم به وفور در اینترنت پیدا میکنید‌ 
  شما اون وقت اینترنت رو معیار و منبع مناسبی برای آمارها می‌دونید؟جایی که به هیچ حرفی نمیشه اعتماد کرد! آمار دقیق تری رو ذکر کنید آقای طلبه :))

  شما اینقدر روی حرف ها و تفکرات خودتون اصرار دارید که بحث کردن با شما کلا بی‌فایده‌ست! من فقط امیدوارم شاهد اون روزی باشیم که به هرنوع تفکر و پوششی احترام گذاشته بشه و هرکس حق انتخاب داشته باشه،حقیقت این هست که بهشت و جهنم که زوری نمی‌شه!
  فقط خواستم ازتون تشکر کنم که بحث خوبی داشتیم. مرسی از اینکه با آرامش بحث میکنید.
  فکر میکنم هر دو حرف های خودمون رو زدیم. قرار نیست کسی قانع بشه. همین که حرف ها شنیده بشه عالیه.

  در مورد آمار هم من کلا کارم با آمار هست. حدس میزنم شما از سایت های فارسی زبان بعضا آمارها رو میگیرید (حتی اگر ارجاع به منابع اصلی هم میدن متاسفانه خیلی هاشون دروغ مینویسن.) همیشه آمار را از منابع کاملا اکادمیک رسمی تهیه کنید.
  پاسخ:
  متشکر. بحث خوبی بود
 • زهرا به ریحانه
 • دوست عزیز
  بهتر نیست نظراتمونو بعنوان یه بانوی مسلمان شیعه بذاریم. اینجوری وجه اشتراکمون بیشتره. شرق و غرب را هم بیخیال.
  یه سری پوششها توی هر شهری جالب و مورد پسند نیست.
  دقت بفرمایید حاج اقا در شهر قم دارن مثال میزنن
  اما خب مثلا توی تهران و شیراز یه مقدرا عادی تر شده
  البته عادی شدن به معنای قابل قبول بودن امر نیست. عرض کردم که . بیاید بعنوان یه بانوی شیعه با دستورات پوششی که خدا گفته حرف بزنیم نه تراوشات و استفراغهای ذهنی دشمنانمون
 • زهرا به ریحانه
 • دوست عزیز
  از کامنت هاتون اونجور که فهمیدم شما باید " مجرد " باشید
  اگه متاهل میبودید این نکته هایی که حاج اقا دارن ذکرمیکنن رو متوجه میشدین
  هرچند خیلی متاهلامونم تا سرشون نیاد متوجه نیستن
  ببین دوستم
  همین قوس و قزح هایی که نام بردید و گفتید که خدا خودش آفریده ، میدونی به چه جهت آفریده؟؟ که خودش یه عامل جذب زن و شوهر به هم باشه
  ببخشید من یه مقدار باز میگم
  اما اگه متاهل بودی میفهمیدی همین اندام زن ، وقتی جاذبه خودش رو داشته باشه چقدر حلال مشکلات زناشویی هست
  در صورتیکه یه مرد اینقدر تو کوچه و خیابون ندیده باشه که اشباع شده باشه و تازه رو هیکل زنش هم عیب بذاره. میدونی که یه زن بعد چند سال زندگی و زایمان دیگه اون اندام و جاذبه را نداره. و خدا نکنه که مردش تو ذهنش بخواد قیاس کنه با هیکل اونی که تو کوچه بازار دیده و زبونم لال حتی موقع زناشویی فکرش بره سمت اونی که دیده!! اونوقت اون نطفه چه خواهد شد الله اعلم.
  اگه یه کم پای درد و دل مشاوره های خانواده مینشستی میفهمیدی این بدحجابی چه آفتی هست برای اجتماع و زندگی های زناشویی
  میفهمیدی مردامون اینقدر تو خیابون همه مدله دیدن که به زن خودشون سسسسسسسسسسسرد سردن و باید هزار جور محرک و برانگیخته کننده بخورن. زنا باید بفتن تو گوی سبقت که بتونن مرداشونو نگه دارن. خودمون هم نمیفهمیم که افتادیم توی یه لوپ که ته نداره
  ما زنها خودمون شدیم عامل بدبختی و پاشیده شدن زندگیای هم نوعامون.
  وقتی اسلام میگه "وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُیُوبِهِنَّ" یعنی همین قوس و قزح هاتو بپوشون نه که فقط با لباس تنگ و رنگ رنگی یه پوشش که بعضا خوشکل ترش هم میکنه بکش روش.
  منکر این نیستی که لباس تنگ از بدن لخت جاذبه اش بیشتره ؟؟ پای برهنه جذاب تره یا اونی که با یه ساپورت خوشکل براقش کرده؟؟؟
  خواهرم زمان اسلام با خر و شتر میرفتن اما دقت نکردی که شترا کجاوه داشتن؟؟؟ پوشش زنها رو مطالعه نکردی؟؟ بعضا چند تا حائر و حجاب داشتن خواهرم. نهی نشستن روی زین برای زن تو اسلام نیامده؟؟ بهش تاحالا فکر نکردی چرا؟
  بیا و به خاطر خودت هم که شده یه مقدار دقت کن. روی احادیث. آیه های حجاب. غرض ورزی را بذاریم کنار. روز محشر خودمونیم و اعمال خودمون. اگه مسلمان هستیم چقدر شبیه بانوی مسلمانی هستیم که اسلام خواسته.
  حواست باشه که برای ماها روز محشر از همین قوم خودمون بهترین ها رو میارن و میگن چطور این تونست و تو نتونستی!!
  پاسخ:
  عالی گفتید. با زبانی که به دل هم جنس خودتون مینشینه. تشکر فراوان
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ** ******** ***** ** *** **** *** ***** ** ******* * ********** **** **********

  **** *** ****** *** *** **** **** **** ****** *** ** *** *** ******* ** *** ***** **** ** ******** ***** **** **** ** **** **** ******

  ** ** * **** ********* ****** ** *** *** ** ****** *** *** ***** ** ****

  ** **** *** ** * ***** **** * **** ***** *** *** ***** **** * ***** * ***** ***** ****

  ** ******* *** *** ***** ******* ****** ** ** **** ***** * **** * ****** ***** ** ** ******* ***** ****** ****** **** *******

  ** **** ** **** **** **** * **** **** *** *** ** ***** *** ***** ***** *** ** ****** ******

  ** *** ** ** ** *** *** ** *** ***** ****** ** ******** *** ***** ****** * ******* ** ** ** ***** ********** *** *******

  ** **** **** ********** **** *** **** ***** ***** ***** ** *** ******* ** **** ******* **** **** **** ****** ***** ******* ** ***** ******* ** *** **** ******* *** * ****** **** * *** ***** **** ******

  پاسخ:
  تند به نظر میرسید. کاش کمی معتدل تر بنویسید
  مطلب تند ریحانه بانو برا من بود؟ :)
  حاج اقا اگه به نظرتون عالی بود به خاطر اینکه که چند ساله اینقدر شنیدم از ین چیزها. از بلاهایی که داره سر زندگی های زناشویی میاد. از زندگی دوستام که یکی یکی داره تیر و ترکش میخوره.
  به یقین میگم که ما زنها خودمون شدیم آفت زندگی هم نوعامون
  چه تو تجملات و چشم هم چشمی
  چه حق الناسهایی که گردنمونه برا لرزه انداختن به دل مردا ؛دلبری های خیابونی ، برای منی که کارمندم ارتباطهای نزدیک و غیر قابل قبول دو تا همکار . بعد میان و درد و دل میکنن و از همسر خودشون بد میگن.
  بعضا خانمهامون متوجه نیستن دارن چکار میکنن.
  آزادی به معنای هر کی هر جور دلش بخواد بگرده نیست. اونجوری میشه قانون جنگل .
  خیلی گوشم پره از این حکایات
  پاسخ:
  متشکر. کدوم خانم زهرا هستید؟ کاش یه نشونی میزاشتین برا خودتون.
  من همون زهرام که یه مدت بهتون گیر داده بودم تا ماجرای لیلا رو بدونم تهش چی شد.که بهش مشکوک بودین.از شسراز. که استخاره زدید و بد اومد که بهم رمز بدید
  یادتون اومد؟
  پاسخ:
  بله کاملا
  این مطلبتونو ببینید
  من همون زهرام
  یادتون اومد؟
  http://1talabe1.blog.ir/post/261/%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA#comments
  پاسخ:
  بدون این مطلب هم کاملا شما رو یادمه. و وقتی اسم زهرا رو میشنوم اولین کسی که به ذهنم میاد شما هستید. پیشنهاد میکنم برا خودتون یه نشونه بزارید. چیزی مثل ادرس ایمیل حتی اگه اشتباه باشه.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.