روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

کمک میکنیم + نهضت ازادی

چهارشنبه, ۸ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۰۱ ب.ظ

درباب کمک به نیازمندان :

 کمک به نیازمندان رو جدی بگیرید. اما مطمئن باشید که هنگام کمک به بسیاری از نیازمندان با طیف وسیعی از افراد حقه باز و فریبکار هم مواجه میشین. در تازه ترین ورژن این حقه بازی ها یه نفر زنگ زده و بعد کلی قسم و ایه میگه که نیازمند هست و شوهرش هم بیکاره و ... .

چند ساعت بعد دوباره زنگ زده با یه شماره دیگه و البته از روی صدا شناختمش ، میگه مجرد هست و تا حالا هم ازدواج نکرده .

میدونم که طرف واقعا هم نیازمند هست. محل سکونتش خبر از بیچارگیش میده . اما ادم با چه دلی میتونه کمک کنه ؟ شما بودین چکار میکردین ؟ بجای حس زیبای کمک کردن این حس بهت دست میده که کلاهتو برداشتن.

مطلب دوم :

نظر امام ره درباره نهضت ازادی :

«من امروز بعد از ده سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچون گذشته اعتراف می‌کنم که بعضی تصمیمات اول انقلاب در سپردن پستها و امور مهمه کشور به گروهکی که عقیده خالص و واقعی به اسلام ناب محمدی نداشته‌اند، اشتباهی بوده است که تلخی آثار آن به راحتی از میان نمی‌رود، گرچه در آن موقع هم من شخصا مایل به روی کار آمدن آنان نبودم ولی با صلاحدید و تایید دوستان قبول نمودم و الان هم سخت معتقدم که آنان به چیزی کمتر از انحراف انقلاب از تمامی اصولش و هر حرکت به سوی آمریکای جهانخوار قناعت نمی‌کنند، در حالی که در کارهای دیگر نیز جز حرف و ادعا هنری ندارند. امروز هیچ تاسفی نمی‌خوریم که آنان در کنار ما نیستند چرا که از اول هم نبوده‌اند. انقلاب به هیچ گروهی بدهکاری ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهای فراوان خود را به گروهها و لیبرالها می‌خوریم، آغوش کشور و انقلاب همیشه برای پذیرفتن همه کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همه اصول، که چرا مرگ بر آمریکا گفتید! چرا جنگ کردید! چرا نسبت به منافقین و ضدانقلابیون حکم خدا را جاری می‌کنید؟ چرا شعار نه شرقی و نه غربی داده‌اید؟ چرا لانه جاسوسی را اشغال کرده‌ایم، و صدها چرای دیگر».

این جمله که چرا دهه 60 منافقین رو اعدام کردید هم یبار در ایام انتخابات از دهان رییس دولت اعتدال بیرون نیومد؟ بنازم به بلند نظری شما امام عزیز. روحت شاد.

امام در جای دیگر میفرمایند :

 نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانونگذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آنها، به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بیمورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تأویلهای جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهکهای دیگر، حتی منافقین این فرزندان عزیز مهندس بازرگان، بیشتر و بالاتر است. منبع+

پ ن : درباره ضرب المثل " سگش می ارزه به خودش " یکی از دوستان برداشتی داشتند که در کامنتی خصوصی برای بنده ارسال کردند که به هیچ وجه اون مطلب مد نظر بنده نبود" همین جا هم از این خواننده عزیز تشکر میکنم.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۶/۰۸
*حاج آقا*

نظرات  (۴)

۰۸ شهریور ۹۶ ، ۱۹:۴۰ گل همیشه بهار.
سلام حاجی.به نظرم الان زمانی هست که هرکی بگه نیازمندم واقعا نیازمنده ما که خونه داریم و شغل ثابت و ماشین و انصافا هزینه اضافه هم نداریم ،بازم از یک هفته بعد از حقوق ،هشتمون گرو نهمونه و گاهی برای هزار تومنم لنگیم چه برسه به بعضی افرادی که تنها منبعه در آمدشون یارانه هست و یه قران دو زار کمیته امداد،به نظرم برای کمک کردن به دیگران نباید انتظار داشت که مردم کاملا با صداقت بیان و بشینن و سفره دلشون رو باز کنن. بعضیا ابرو دارن بعضیا غرور دارن . بعضیا خجالت میکشن . همین که بفهمیم نیاز دارن بسه
پاسخ:
بله اما ادم هزاران فقیر نیازمند صادق میشناسه که کاذبین در بین اونها گم و گور هستند. حرف شما درسته اما بالاخره شنیدن دروغ هم درست نیست .
حاج اقا اخه صحبت اینجاست که بسیاری از اون 98 درصدی که به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند، رای مثبت به اون نظامی بود که نهضت ازادی برای مردم از اینده ایران ترسیم می کرد و نه این نظامی که در حال حاضر هست.
واسه همین هم می گیم حالا که 40سال از رای گیری می گذره و نسلی هم عوض شده. و با توجه به اینکه نسل گذشته حق نداره واسه نسل اینده تصمیم بگیره (مضمون این حرف واستون اشنا نیست؟)
بیایید و یه بار دیگه رای گیری واسه تعیین نوع حکومت رو انجام بدین.
نظر شما در مورد این پیشنهاد چی هست؟
پاسخ:
اولا نهضت ازادی در اون زمان عدد مورد اعتنایی نبود . نهضت با اصل ولایت فقیه مخالف بود. در حالی که نظامی که رای اورد نظام جمهوری اسلامی بود. نهضت ازادی هم 100 درصد غلط نبود . جهات خوبی داشت اما جهات اشتباهی هم داشت. چرا صفر تا صد میبینید قضیه رو ؟ همین نهضت ازادی با اصل حکومت اسلامی موافق بود.
ثانیا : بله منم عتقدم که نسل امروز هم باید در مورد قانون اساسی نظر بدهند و نظر هم میدهند . نمایندگان همین نسل امروز در مجلس هستند و در هر زمان ممکن میتوانند انتخابات برگزار کنند و قانون اساسی را مورد بررسی قرار بدهند. حالا نماینده های شما اینکار رو نمیکنند چرا به من میگین. از نماینده هاتون بخواین این کار رو بکنن. راهش هم در قانو نپیش بینی شده.
۰۹ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۵۷ گل همیشه بهار.
بله حاج آقا شما درست می فرمایین اما منظوره من اینه که منتظر شنیدن بد بختی مردم نباشیم . و اگه واقعا می شناسیم قبل از اینکه اونا متوسل به دروغ گفتن بشن تا حد امکان کمک کنیم . مثلا چه خوبه عید قربان که اینهمه قربانی میشه اگه قراره جایی پخش بشه تو محله های فقیر نشین پخش بشه تا اونا نرن و برای خرید گوشت پیش کسی ابراز نیاز کنن.شما درست میفرمایید که فقرای صادق زیادن. اما خودمو عرض میکنما کی شده بریم و درشونو بزنیم و بهشون چیزی بدیم همیشه منتظریم بیان و بگن بعد یه فکری میکنیم.
پاسخ:
استثناءا در مورد قربانی عرض کنم که :
کیفیت تقسیم قربانی؛
:point_left:در روایات است که امامان معصوم علیهم السلام یک سوم قربانی را به همسایگان، یک سوم آن را به نیازمندانی که درخواست داشتند می دادند و یک سوم باقی مانده را برای خانواده خود نگه می داشتند
از این رو مستحب است که قربانى سه قسمت شود: یک سوم آن را خودش بخورد و یک سومش را صدقه بدهد و یک سومش را هدیه نماید و احتیاط آن است که چیزى از آن بخورد اگر چه واجب نیست.
................
بله اگر نیازمندی رو دیدین سعی کنید بدون اینکه تقاضا کنه کمک کنید اما مراقب هم باشید غیر نیازمند هم کلاه سرتون نزاره به اسم نیازمند. بعضی ها وضعشون از من بهتره باز هم میان میگن نداریم به ما کمک کن.
۰۹ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۵۸ گل همیشه بهار.
یه چیز دیگه. انگار کلا این روزا سلام ما جواب نداره
پاسخ:
یعنی چی ؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.