روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

حدیث زیبا

سه شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۱۵ ق.ظ

روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله بر ما در منزل وارد شد.

فاطمه علیها السلام نزدیک دیگ غذا نشسته بود و من هم برایش عدس تمیز می کردم. آن حضرت مرا با لقب ابالحسن می خواندند ، عرض کردم : بفرمایید. اظهار داشتند :بشنو از من آنچه را که به دستور پروردگارم می گویم ! هیچ مردی نیست که در کارهای منزل به همسرش کمک کند ، مگر اینکه پاداش او به هر تار مویی که بر بدنش روییده باشد ، ثواب یک سال عبادتی است که تمام روزهایش را روزه گرفته و تمام شب هایش را به عبادت ایستاده ، شب زنده داری کرده باشد و خداوند به او ثوابی می بخشد که به انبیای صابر خود مثل حضرت داوود و یعقوب و عیسی علیهم السلام بخشیده باشد.

ای علی ! کسی که در کارهای خانه به همسر خود بدون سرکشی و دلتنگی و تکبر خدمت نماید ، پروردگار اسمش را در دفتر شهدا ثبت می کند و برایش به هر روز و شبی ثواب هزار شهید و به هر قدمی که بر می دارد به آن مرد ثواب حج و عمره می دهد و به هر قطره ای که از بدنش عرق بیاید یک خانه در بهشت برایش منظور می نماید.

ای علی ! یک ساعت خدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از عبادت هزار سال و هزار حج و هزار عمره و بهتر از آزادی هزار بنده در راه خدا و هزار جنگ در راه دین و عیادت از هزار مریض و هزار نماز جمعه و هزار تشییع جنازه و هزار گرسنه ای که برای رضای خداوند رحمان سیر گردد و هزار برهنه را پوشاند و هزار اسب در راه پروردگار دادن و برایش بهتر از هزار دینار به مستمندان صدقه دادن و بهتر از تلاوت تورات و انجیل و زبور و قرآن است و بهتر از آزاد کردن هزار اسیر و بخشیدن هزار شتر به فقراست و چنین مرد خدمتکار به همسر ، از دنیا بیرون نمی رود مگر این که جایگاه خوب خود را در بهشت ببیند.

ای علی! کسی که روگردانی و تکبر نکند در خدمت به همسرش بدون حساب وارد بهشت می شود.

ای علی ! خدمت به همسر کفاره (پاک کننده) گناهان کبیره است و خاموش کننده آتش خشم پروردگار جبار و صداق ازدواج با حورالعین و این خدمت موجب زیادی خوبی ها و علو مقام است.

ای علی! خدمتکار همسر نمی شود مگر شخص صدیق و درستکار و یا شهید و یا مردی که خداوند متعال خیر دنیا و آخرت را برایش خواسته باشد. بحار ج 13 ص 133 چاپ ایران و جامع الاخبار ص 102

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۰۶/۱۴
*حاج آقا*

نظرات  (۵)

۱۴ شهریور ۹۶ ، ۱۲:۲۰ مامان طهورا
ممنونم
فرستادم برای همسرم
پاسخ:
ای داد بیداد
دیشب دخترم از من پرسید که بابا دخترهای ایرانی با دخترهای سوری چه فرقی دارند؛ که حق ورود به ورزشگاه روندارن؟

من جوابی نداشتم. شما بودین چی بهش می گفتین؟
پاسخ:
میگفتم این سوری ها رو هم بیخود راه دادن.
https://www.instagram.com/p/BYsAL9_hSK-/?hl=en&taken-by=masih.alinejad

این کلیب زیبا تقدیم به شمایی که همیشه کامنتی که واسه اش جوابی نداری رو تایید نمی کنی.
توی کلیپ مرده با لحن مسخره به دختره می گه: تو رو عمرا راه بدن، پرچم ایران رو کشیدی بعد می خوای تو ورزشگاه هم راهت بدن...

توهین به هویت ایرانی، توسط خود مامورین ایرانی ها، در خاک ایران... بخاطر رعایت قوانین ایران.

حاج اقا واقعا باید به شما گفت: خدا قوت پهلوان...
پاسخ:
خب چه ربطی به من داشت ؟
شما خون از دماغت بیاد من مسئولم ؟ یه مسئول - شاید نادان و یا شاید به اجبار قانون و یا هر چیز دیگری - چند تا خانم سوری ها رو راه داده داخل . به من ربطی داره ؟ شما خون از دماغت بیاد یا ماشینت پنچر بشه به من مربوطه ؟ ما برای حفظ فرهنگ و دین این مملکت هزاران کیلومتر مسافرت کردیم. صدها روستای محروم رفتیم. از بسیاری از خوشی ها و راحتی ها مون گذشتیم. شما چکار کردید ؟
۱۵ شهریور ۹۶ ، ۱۶:۳۹ خواننده قدیمی
وووووی چه خوب
بفرستم واسه همسرجان
من دوست دارم شوهرم ثواب کنه وگرنه خودم که میتونم کارامو انجام بدم😎😎
سلام ورود دختران سوری به ورزشگاه تکذیب شده
پاسخ:
سلام.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.