روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

طلبگی یعنی توکل داشتن ، رنگ بی رنگی به تن انداختن / اینجا : دانشگاه کوچک من

روزهای عاشقی یک طلبه

بسم الله الرحمن الرحیم طلبه شدم ، نه به اجبار و نه به طمع ، به عشق و علاقه ، و با توکل بر خدای متعال قدم در این راه گذاشتم. .............. محور طلبگی جز عشق چیزی نیست ............... عشق به دو چیز : عشق به خدا و عشق به خدمت ....................... عاشق بودن باعث میشه که ادم کارهای عجیبی کنه ، و اتفاقات خاصی رقم بخوره. ................. این که یه نفر از یه خانواده ی نسبتا پولدار و سرشناس تصمیم بگیره طلبه بشه برا خودش حکایت ها داره ............. اینحا از روزهای زندگی ام مینویسم..... بنای اینجا بر تایید کامنت ها هست اما قانون اصلی اینه که من هر کامنتی رو صلاح بدونم تایید میکنم. پس همیشه احتمالش هست که کامنتی عمومی نشه و فقط خودم بخونم.

آخرین مطالب

عیدتان مبارک

شنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۶، ۰۷:۵۴ ق.ظ

غدیرتان مبارک

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیر المومنین

شادی این روز مبارک کم نیست.


بجزازعلے نباشد بجهان گره ‌گشایی
طلب مدد ازاوکن چورسد غم وبلایی
چوبکار خویش مانی دررحمت علے زن
بجز اوبزخم دل‌ها ننهد کسی دوایی

البته غم مسلمانان میانمار کم نیست.

پ ن : انسان هر چقدر شریف تر و پاک تر تهمت و توهین هایی که بهش میشه هم زشت تر. خدا را شکر که دوستانمان از پاکترین ها هستند.

به قول ما طلبه ها : تعرف الاشیاء باضدادها    هر چیزی را را ضد ان بشناسید.

 • *حاج آقا*

نظرات  (۱۱)

 • یک بنده ی خدا
 • سلام و عرض ادب
  حاج آقا عیدتان مبارک.
  پاسخ:
  عیدتون مبارک. ممکنه واضح تر مطلبتون رو بیان بفرمایید.
  سلام
  عیدتون مبارک باشه.
  با توهین فقط شخصیت و کوچیکی اون ادم مشخص میشه...از کوزه همان برون تراود که در اوست...از ادم های حقیر توقع بیشتری نمیشه داشت
  پاسخ:
  سلام.
 • گل همیشه بهار.
 • سلام عید بر شما هم مبارک. حاج اقا باید ما رو ببخشید ...
  پاسخ:
  سلام چی شده اخه ؟
 • گل همیشه بهار.
 • حاج آقا میشه بگید تو قسمت پ ن مخاطبتون کیه؟خواهش میکنم
  پاسخ:
  یک نفر ناشناس کامنت توهین امیز گذاشته بود . منظورم اون هست.
 • مامان طهورا
 • سلام
  عیدتون مبارک

  حاج آقا من یه چند روزی مسافرت بودم
  اومدم دیدم صندلی داغ برگزار کردید .. همه هم نظر دادن و تموم شده

  خوب الان تکلیف نظر من چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  علیکم السلام. ان شا الله خوش گذشته باشه. جریمه نبودنتون اینه که برامون یه حدیث کسا بخونید. اینم تکلیفتون.
  امسال هم مثل همیشه، حاجی ها در حالی که با استفاده از هواپیماهای امریکایی به حج می روند و بر می گردن، فریاد بلند مرگ بر امریکا سر می دهند.
  بنده خداها، حتی حاضر نیستن از هواپیماهای روسی استفاده کنن.
  پاسخ:
  از شما بعید بود. وقتی میگن مرگ بر امریکا یعنی مرگ بر صنعت امریکا یا مرگ بر سیاستهای ضد بشری امریکا ؟
  اتفاقا از شما بعید بود منظور من رو متوجه نشین.
  اگه مرگ بر امریکا، مرگ بر سیاست های امریکاست. خوب چرا شما ها صنعت و اقتصاد امریکا رو تحریم نمی کنید تا امریکا مجبور بشه سیاست هاش رو تغییر بده؟ همون کاری امریکا داره باشما مسلمون ها می کنه؟

  اگه شما ها هواپیماهای امریکایی رو تحریم کنید، اون وقت شرکت های هواپیمایی دیگه از امریکا هواپیما نمی خرن و امریکا کلی ضرر می کنه و درامد دولت اش کاهش پیدا می کنه و مجبور می شه هزینه کمتری صرف لشکر کشی ها و همون سیاست هایی که به نظر شما غلط هست، می دهیم.

  حالا دوباره سوالم رو ازتون می پرسم. شما افرادی که مرگ بر سیاست های امریکا می گین، چرا با تحریم افتصادی تون، که شامل سوارنشدن هواپیماهای امریکایی هست، امریکارو مجبور نمی کنید سیاست هاش رو تغییر بده. منتظرهستید خدا از اسمون فرشته ای رو بفرسته و امریکا رو مجبور به تغییر سیاست اش کنه؟

  امیداورم این دفعه متوجه شده باشین که مجبور نشم برای بار سوم توضیح بدم.
  پاسخ:
  1 . از نوشته قبل این مطلب برداشت نمیشد. 2 . این مطلب هم انقدر بی ربط هست که فکر میکردم خودتان یبار دیگه اونو بخونید متوجه ایرادش میشین. 3 . ما با سیاست های ظالمانه امریکا مخالفیم. اما به صنعت و پیشرفتهای مفید انها مخالف نیستیم. از ان صنعت ها هم استفاده میکنیم. الیته معتقدیم که استفاده از ان صنایع مادامی که مشابه داخلی دارد انجام نشود. در برخی موارد هم به ضرورت باید استفاده کنیم. مثل برخی صنایع هوایی یا دارویی. یا نرم افزارهای ضروری. ما کمک به دشمن را به عنوان اعانه ظالم ( کمک به ظالم ) درست نمیدانیم. این کمک به هر نحوی که باشد با خرید و فروش و کمک های مالی و ... . تجارت با شرکت هایی که منافع انها به جیب اسرائیل میرود را جایز نمیدانیم. واضح هست که اقتصاد ایران در مقامی نیست که بتواند اقتصاد امریکا را تحریم کند به ان شکلی که مد نظر شماست. این یک واقعیت هست که فعلا صنایع و و اقتصاد برتر در دست انهاست . اما این دلیل نمیشود که اولا : با سیاست های ظالمانه انها همراهی کنیم. و ثانیا : از پیشرفت های مفید انها خود را بی بهره کنیم. بله قبول داریم که بی جهت با خرید محصولات انها به دشمن کمک نکنیم.
 • مامان طهورا
 • ما مشقامونو نوشتیم
  پاسخ:
  جزاکم الله خیرا خیر الجزا. در حدیث هست که وقتی برای دیگران دعا میکنید فرشته هایی هم برای شما دعا میکنند. ان شا الله بهتر از اانچه از خدا خواسته اید نصیب شما باشد .
  حاجی
  بازهم متوجه منظور من نشدی یا جوابی واسه حرفم نداشتی؟

  ب خدا دیگه نمی دونم از این ساده تر چطوری واست توضیح بدم. من موندم شما با این ای کیو بالاتون چطوری ارزو داشتین که چشم پزشکی قبول بشین؟
  پاسخ:
  برای مطالبتون توضیحی نوشتم. حالا من هم سوالی دارم از شما . ایا شما با سیاست های ظالمانه امریکا موافقید؟ 2 . اگر موافق هستید که هیچ. اما اگر مخالفید ایا مخالفت شما با سیاست های امریکا باعث میشود که شما از هواپیمای امریکایی استفاده نکنید ؟
  حاجی جان، شما واقعا رکورد شکنی دارین می کنید توی ای کیو. بذار یه بار دیگه تلاش کنم

  شما یک میلیارد مسلمان دارین که چند صد میلیون از ان ها شعار مرگ بر امریکا سر می دهند در حالی بااستفاده از هواپیماهای امریکایی ب حج می رن، باعث می شن که امریکا با قدرت بیشتری بتونه سیاست های خودش رو اعمال کنه و هیچ کدوم شون حاضر نیستند که بیان از هواپیماهای روسی استفاده کنن.
  و حتی روحانیون و بزرگان مسلمانان هم حاضر نیستند خودشون رو استثنا کنن از این مساله و برای تحریم امریکا، اندکی ریسک کنن و هواپیماهای غیر امریکایی سوار بشن.

  این رفتار، این مساله رو ب ذهن متبادر می کنه که انگار مرگ بر امریکا فقط جنبه مصرف داخلی برای برخی از تندرو ها رو داره. چون فقط درحد حرف و شعار زده می شن و حتی خود اون تندرو ها حاضر نیستند بخاطر شعارشون، اندکی ریسک کنن و هواپیماهای غیر امریکایی سواربشن.

  هنوزهم متوجه نشدی؟ اشکال نداره.

  در مورد سوال تون هم. جواب من نه مثبت هست و نه منفی. من با برخی از سیاست ها امریکا موافقم و با برخی شون مخالف. کلا معتقدم که هیچ کشوری نه شر مطلق هست و نه خیر مطلق و برخی کارهاشون غلط و برخی درست هست اما اصلا و ابدا مرگ و نابودی هیچ کشوری رو نمی خوام.
  پاسخ:
  بنده خدا شعار مرگ بر ... تو قران هست. بینید خدا درباره اونها مگه نمیگه قاتلهم الله. و ایات دیگر. خدا بکشد انها را. این مطالبتون هم واقعا اینقدر سطحی هست که واقعا در این تراکم کاری حیف هست بخوایم درباره اش صحبت کنیم. به نظر من بیشتر این نوشته ها طنز میاد تا چیز دیگه. البته با عرض معذرت.
 • گل همیشه بهار.
 • سلام حاج اقا. من احساس می کنم که مینا خانوم تو این مساله خیلی هم بیراه نمی گن چنانچه امام فرموده بودند که اگه تمام مسلملنان جمع بشن و نفری یه سطل آب بریزن اسراییلو آب میبره.اگه مامسلمونا هم همه با هم متحد بودند در مقابل امریکا ،آمریکا اینقدر قدرتمند نمی شد . مشکل اینه که مسلمونا هر کدوم ساز خودشونو میزنن عربستان یه ساز قطر و لبنان هر کدوم یه ساز. و مساله دیگه اینکه اگه همه ما مثل من و مینا خانوم کارهامونو دقیق و با وجدان انجام میدادیم و مثل چشم بادامیا کار میکردیم و از وقت کارمون نمی زدیم و تو همه کارهامون وسواس داشتیم که به بهترین نحو انجام بشه اونوقت شاید الان آمریکا سوار هواپیماهای ما میشد .ما میگیم مرگ بر غارت مرگ بر کودک کشی مرگ بر ظلم مرگ بر تجاوز که سمبلش آمریکاست. هرچند که الان مجبوریم از صنعت برتر استفاده کنیم ولی انشالله و با همت همه سعی میکنیم در جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.